در دانشگاه تورنتو انجام می‌شود، ایجاد بورسیه به یاد دانشجویان قربانی هواپیمای اوکراینی\

در دانشگاه تورنتو انجام می‌شود، ایجاد بورسیه به یاد دانشجویان قربانی هواپیمای اوکراینی

  • کد خبر: 2111100758
  • چاپ
  • انتشار: 18 دی 1399 - 13:44

. دانشگاه "تورنتو" در یادبود دانشجویان قربانی پرواز تهران-کی‌اف یک صندوق برای اعطای بورس ایجاد کرد.

به گزارش استنادنیوز و به نقل از ایسنا،‌ در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی،‌ ۸ نفر از اعضای جامعه دانشگاهی دانشگاه تورنتو جان خود را از دست دادند که ۶ نفر آنها دانشجوی این دانشگاه بودند.

 دانشگاه تورنتو اعلام کرد: از دست دادن این عزیزان و تصمیم برای یادآوری این افراد،‌دانشگاه ما را بر آن داشت که یک صندوق ایجاد کنیم که بورسیه‌های تحصیلی مبتنی بر نیاز را به دانشجویان بین‌المللی از ایران اعطا کند.

تمام کمک‌های مالی این صندوق توسط دانشگاه تهیه می‌شود.

رئیس دانشگاه تورنتو گفت: این دانشگاه همچنان در سوگ از دست دادن جانسوز تعدادی از اعضای خود است و همدردی و حمایت از دوستان، همکلاسی‌ها و خانواده این قربانیان را ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: با ایجاد این بورسیه تحصیلی،‌ما امیدواریم که به کمک کردن به دانشجویان ایرانی و افرادی که علاقه‌مند به مطالعه ایران‌شناسی هستند،‌ ادامه دهیم و یاد و خاطره این عزیزان از دست رفته را گرامی داریم.

دانشگاه تورنتو نیز اعلام کرد این دانشجویان از درخشان‌ترین دانشجویان نسل خود بودند. ما امیدواریم با ایجاد این بورسیه الهام‌بخش نسل‌های آتی باشیم.

پرداخت این بورس توسط دفتر خدمات ثبت‌نام دانشگاه مدیریت می‌شود و در اختیار دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد قرار خواهد گرفت.

یکی از اهداف این بورسیه حمایت از دانشجویان علاقه‌مند به مطالعات ایران است تا روابط فرهنگی میان دو کشور نیز تقویت شود.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار