فعالیت 90 واحد سورتینگ داراری مجوز در قائمشهر / قائمشهر رتبه یک ذخیره سازی و بسته بندی استان را دارد\

فعالیت 90 واحد سورتینگ داراری مجوز در قائمشهر / قائمشهر رتبه یک ذخیره سازی و بسته بندی استان را دارد

  • کد خبر: 2111100513
  • چاپ
  • انتشار: 18 آبان 1399 - 17:23

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائمشهر با بیان اینکه 90 واحد سورتینگ دارای مجوز در این شهرستان در حال فعالیت هستند، گفت: این شهرستان رتبه یک ذخیره سازی و بسته بندی استان را دارد.


مجید جعفری  در گفت و گو با استناد نیوز تعداد سورتینگ های دارای فعالیت در این شهرستان را 176 واحد اعلام کرد و افزود: تاکنون از این تعداد سورتینگ در سطح این شهرستان 90 واحد مجوز رسمی دریافت کرده اند.
وی با اعلام اینکه 10 سورتینگ در سطح شهرستان قائمشهر قابلیت صادرات مستقیم به کشورهای آسیای میانه، روسیه، عراق، افغانستان و ترکیه را دارد و دارای برندهای خاص هستند، گفت: شهرستان قائمشهر دارای 15 هزار و 200 هکتار سطح باغ مرکبات با 25 گونه و 14 رقم تجاری است .
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائمشهر تعداد بهره بردار بخش مرکبات را 21 هزار و 700 نفر اعلام کرد و افزود: تولید مرکبات در سطح شهرستان قائمشهر 350 هزار تن است و ما رتبه چهارم تولید و سطح را در استان مازندران داریم.
جعفری با اشاره به اینکه این شهرستان رتبه یک ذخیره سازی و بسته بندی استان مازندران را دارد، بیان کرد: این شهرستان قابلیت 100 هزار تن محصول برای ذخیره سازی شب عید را دارد.
تولید سالانه لیمو ترش در سال 500 تن است
وی مساحت گل و گیاه در سطح این شهرستان را 12 هکتار و مساحت گل و گیاه در فضای باز را هفت هکتار اعلام کرد و گفت: مساحت لیمو ترش در شهرستان قائمشهر 8.5 هکتار است که از این میزان 6 هکتار مختص روستای خرماکلا و مابقی مربوط به روستاهای اوجی تالار، المشیر، کاسگر کلا و سیدابوصالح است.
مدیر جهاد کشاورزی قائمشهر در پایان تعداد بهره بردار لیموترش را 49 نفر و گل و گیاه را 40 نفر در روستای خرماکلا اعلام کرد و افزود: تولید سالانه لیموترش در این شهرستان 500 تن در سال است و تعداد بهره برداران لیموترش و گل و گیاه هم 200 نفر است.

 telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار