مسئولان بورس از سرمایه مردم مراقبت کنند /هیچ دانش آموزی را مجبور به رفتن به مدرسه نمی‌کنیم\
  • رئیس جمهور؛

مسئولان بورس از سرمایه مردم مراقبت کنند /هیچ دانش آموزی را مجبور به رفتن به مدرسه نمی‌کنیم

  • کد خبر: 2111100395
  • چاپ
  • انتشار: 19 شهریور 1399 - 15:59

رییس جمهوری با بیان اینکه بورس فراز و نشیب دارد و نباید کوتاه مدت به آن نگاه کرد، تاکید کرد: مسولان بورس از سرمایه های مردم مراقبت کنند.

حجت الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در جلسه هیات دولت گفت: مساله حفاظت از سلامت و جان مردم در کنار تحریم شدیدی که امروز با آن مواجه هستیم، اهمیت بسزایی دارد، شرایط ما با کشورهای دیگر متفاوت است و خواهش می‌کنم در زمینه بازگشایی‌ها، مقابله با کرونا شرایط کشور ما را با شرایط کشورهای دیگر در همه زمینه‌ها مقایسه نکنند

رییس جمهوری اظهار داشت: ما با توجه و رعایت همه اصول بهداشتی، مناسک‌مان را در ماه رمضان، عزاداری در ماه محرم داشتیم، روابط خانوادگی در چارچوب پروتکل‌ها انجام می‌گیرد، کسب و کارها و فعالیت‌ها در بسیاری از موارد از روز اول بود و در مواردی که تعطیل بود بازگشایی شد.

روحانی افزود: بحث امروز علم، فرهنگ و آموزش دانش آموزان و دانشجویان عزیز ماست. یک اصل مهم برای ما این است که سلامت دانش‌آموزان و دانشجویان به عنوان اولویت مدنظر باشد، مساله دوم این است که دانش آموزان و دانشجویان از درس عقب نمانند این برای دانش آموزان و خانواده بسیار سخت است. در عین حال در هیچ زمینه ای اجبار نیست ما هیچ خانواده و دانش آموزی را اجبار نمی‌کنیم که حتما از طریق آموزش حضوری سال تحصیلی را بگذرانند.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: این برای ما اصل مهمی است هیچ در مدرسه و دانشگاهی به روی کسی بسته نمی‌شود.  اساتید و معلمان ما برای تدریس آمادگی دارند. برای سلامت جسم و روح دانش آموزان و نشاط آنان و آموزش دقیق و صحیح، آموزش حضوری اولویت اول ماست، برخی‌ها فکر می‌کنند اصول بهداشتی و سلامت فقط در بحث کروناست  در حالی که فقط کرونا نیست، بیماری‌های فراوانی وجود دارد ما می‌خواهیم دانش آموزان از لحاظ جسمی و روحی و نشاط دارای سلامت کامل باشند.

روحانی تصریح کرد: می‌توان بچه‌ها را در آپارتمان برای یک سال حبس کرد که آن هم بیماری ایجاد می‌کند.  می‌خواهیم روح و جسم دانش آموزان سالم باشد من شنبه به روشنی گفتم ما هیچ دانش آموزی را اجبار نمی‌کنیم به مدرسه برود اما همه وسائل دانش را به‌شکل حضوری، فضای مجازی و از طریق صدا و سیما در اختیار آنان قرار می‌دهیم.

رییس جمهوری اظهار داشت:  از همه معلمان و اساتید تشکر می‌کنم، بار سنگینی بر دوش دارند. ساعت تحصیلی آنان محدود شده و نحوه تدریس را باید تغییر دهند. برای سلامت دانش آموزان بار سنگینی بر دوش آنان گذاشته شده است، دانش آموزان ما در مدرسه باید تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت و درمان سلامتشان مورد مراقبت قرار گیرد. 

وی تاکید کرد: دولت و ستاد کرونا تصمیم درستی اتخاد کرده ان شاء‌الله دانش آموزان و دانشجویان ما از نعمت تحصیل برخوردار می‌شوند و استادان و معلمان ما زحمت تعلیم، تدریس و مراقبت را بیش از سال‌های دیگر بر دوش دارند.

شهریور، ماه اراده ملی ما و شکست دشمنان ایران است

روحانی در ادامه سخنان تاکید کرد: قدرت ملی مردم ایران در مقاطع مختلف و شرایط سخت تاریخی همواره توانمندی خود را به رخ قدرتهای بزرگ جهانی کشیده است. شهریور یک ماه درس آموز برای همه است یکبار در سال ۵۷ در شهریور رژیم گذشته قدرت مردم را نادیده رفت و فکر کرد در میدان ژاله و خیابان نیروی هوایی تیراندازی کند و عده ای را به شهادت برساند و یا مجروح کند جلوی راه مردم را سد می کند و مردم ترسان و هراسان به خانه برمی‌گردند و انقلاب و نهضت تعطیل می‌شود که خطای بزرگی بود که آن رژیم انجام داد و مردم ما هم در مقام عمل قدرت و توانمندی و ایستادگی خود را نشان دادند.

رییس جمهوری افزود: بار دیگر ارتش بعثی در این منطقه نسبت به قدرت ملت و نیروهای مسلح ایران اشتباه محاسباتی داشت و در ۳۱ شهریور سال ۱۳۵۹ به کشور حمله کرد و مردم ما با رشادت و ایستادگی و توانمندی خود به دنیا نشان دادند که عزت مردم استقلال کشور و اراده ملی ما لگدکوب نخواهد شد و در جنگ ۸ ساله پیروز شدند

روحانی گفت: یکبار دیگر در همین شهریور اراده ملی و مردم را امتحان کردند تروریست‌ها به کمک ابرقدرت‌ها در ۸ شهریور ۱۳۶۰ خواستند با شهادت رییس جمهوری منتخب و نخست وزیر بر ملت فائق شوند که نتوانستند.

رییس جمهوری تصریح کرد: شهریور، ماه اراده ملی ما و شکست دشمنان ایران و ماه درس‌آموز برای همه است که ملت ایران برای اهداف ملی و استقلال و عزت، برای نظام منتخب و حفظ سرزمین خود از همه توان و امکان خود استفاده خواهد کرد. telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار