توصیه وزیر علوم به اساتید: به آمریکا سفر نکنید\

توصیه وزیر علوم به اساتید: به آمریکا سفر نکنید

  • کد خبر: 2110955
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه, 04 دی 1398

استناد نیوز- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اگر استادانی در آمریکا مورد بی‌احترامی قرار می‌گیرند، به این کشور سفر نکنند.

 

به گزارش استناد نیوز،  مسعود سلیمانی استاد تمام دانشگاه تربیت مدرس بعد از ۱۴ ماه اسارت، ۱۶ آذرماه امسال از بند زندان های آمریکا آزاد شد و به کشور بازگشت.

علت اسارت او، دور زدن تحریم ها عنوان شده بود. اتهامی که منجر به اسارت ۱۴ ماهه او شد. سلیمانی اکنون در دانشگاه تربیت مدرس تدریس خود را از سر گرفته است.

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره آن دسته از اعضای هیأت علمی که قصد سفر تحقیقاتی به آمریکا دارند، نکاتی را مطرح کرد.

وی در این باره تاکید کرد: ممنوعیتی برای سفر اعضای هیأت علمی به آمریکا بعد از زندانی شدن مسعود سلیمانی در نظر گرفته نشده است.

غلامی افزود: با این حال استادانی که قصد سفر به آمریکا دارند، مراقبت کنند و احتیاط لازم را داشته باشند، در صورتی که احساس کنند مورد بی احترامی قرار می گیرند به این کشور سفر نروند.

وزیر علوم درباره حضور استادان ایرانی در آمریکا گفت: چند نفر از اعضای هیأت علمی در کشورهای اطراف آمریکا حضور دارند که به دنبال رفع حصر آنان هستیم و برخی از آنها به بهانه دور زدن تحریم در تعدادی از کشورها تحت نظر هستند.

وی افزود: این اعضای هیأت علمی با دستبند الکترونیک تحت مراقبت هستند چرا که برای آنها هم مباحث بین المللی، سیاسی و بهانه تحریم مطرح است.

این مقام مسوول در وزارت علوم اظهار داشت: وزارت علوم به دنبال برطرف ساختن حصر این استادان است./telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار