ساختمان پلاسکو تهران در آتش گسترده سوخت / با مهار آتش عملیات جستجو ادامه دارد + تصاویر\
  • ساعت 7:59 صبح امروز؛

ساختمان پلاسکو تهران در آتش گسترده سوخت / با مهار آتش عملیات جستجو ادامه دارد + تصاویر

  • کد خبر: 21998
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: پنج شنبه, 30 دی 1395

صبح امروز پنجشنبه آتش سوزی گسترده ای در ساختمان پلاسکو واقع در خیابان جمهوری اتفاق افتاد که با تلاش گسترده تیم آتش نشانی مهار شد و عملیات جستجو آغاز شد

سید جلال ملکی گفت: حادثه آتش‌سوزی در ساختمان پلاسکو ساعت ۷:۵۹ صبح امروز به سامانه ۱۲۵ اعلام شد و بلافاصله مأموران چندین ایستگاه آتش‌نشانی به همراه تانکر آب، تشک نجات، بالابر و تجهیزات ایمنی لازم، به محل وقوع حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اعلام اینکه در مجموع ۲۰۰ آتش‌نشان به همراه ۱۵ تانکر آب و سه دستگاه بالابر، عملیات اطفای حریق در ساختمان پلاسکو را امدادرسانی می‌کردند، افزود: سرانجام با گذشت یک ساعت و نیم از زمان وقوع آتش‌سوزی و اعلام حادثه، شعله‌های آتش، مهار و در کنترل نجاتگران آتش‌نشانی قرار گرفت.

آتش سوزی ساختمان پلاسکو

ملکی با اعلام اینکه علاوه بر حضور آتش‌نشانان در محدوده ساختمان پلاسکو، ایستگاه‌های آتش‌نشانی در اطراف محل حادثه نیز در آماده‌باش کامل قرار داشتند، گفت: حریق در طبقه هشتم و نهم رخ داده بود و شعله‌های آتش در ضلع غربی و شمالی ساختمان از فاصله طولانی قابل رؤیت بود. تعدادی از کارگاه‌ها و فضاهای داخلی ساختمان پلاسکو کاملاً شعله‌ور شده بود و شعله‌های آتش در حال سرایت به طبقات فوقانی بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اعلام اینکه بزرگترین مشکل امدادگران در مهار شعله‌های آتش، وجود کارگاه‌های شبانه‌روزی خیاطی در این ساختمان بود، تصریح کرد: خوشبختانه شعله‌ها مهار شده اما همچنان عملیات لکه‌گیری و سرکشی و بازرسی از تک‌تک واحدهای تولیدی در دستور کار قرار دارد و آتش‌نشانان با استفاده از دستگاه‌های مخصوص، در حال تخلیه دود از راه‌پله‌ها و واحدهای تجاری اداری بسته هستند.

وی با اعلام اینکه هنوز علت وقوع حادثه مشخص نشده است، گفت: جستجو برای پیدا کردن مصدومان و فوتی‌های احتمالی این حادثه ادامه دارد.

ملکی گفت: هنوز علت وقوع حادثه مشخص نیست اما به دلیل اینکه در محل حادثه تعداد زیادی کارگر برش کار و خیاط حضور دارند همه ایستگاه های اطراف محل حادثه در آماده باش کامل هستند.

ملکی گفت: برخی از کارگران در همان زمان اولیه وقوع آتش‌سوزی به طبقات فوقانی و پشت‌بام پناه برده بودند که با کمک نجاتگران نجات یافتند.

به گفته سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، پس از اتمام کامل عملیات و لکه‌گیری، کارشناسان علت‌یاب سازمان، علت دقیق وقوع حادثه و همچنین برآورد میزان خسارت احتمالی آن را کارشناسی خواهند کرد.

همچنین اسماعیل فراهانی معاون عملیات و نجات اورژانس تهران اعلام کرد تا کنون هیچ مجروحی به عوامل اورژانس حاضر در محل حادثه تحویل داده نشده است .

آتش سوزی پلاسکو

منبع: مهرtelegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار