\

mehrranggraphic

madrese504465

 

قابل توجه شهرداران؛سامانه پایش عملکرد شهرداری‌ها راه‌اندازی شد

  • کد خبر: 218718
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: جمعه, 01 شهریور 1398

استناد نیوز، سخنگوی وزارت کشور گفت: ۵۸۵ طرح و ۱۹۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای اجرای طرح های درآمدزای دهیاری های کشور به تصویب رسیده است که زمینه اشتغال حدود هزار و پانصد نفر را فراهم می کند.

به گزارش استناد نیوز، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با اشاره به اقدامات این وزارتخانه با هماهنگی سایر دستگاه ها در زمینه توانمندسازی شهرداری های کم درآمد و دهیاری های کشور اظهار کرد: در طول دو سال گذشته اقدامات بسیار خوبی برای کمک به توانمندسازی شهرداری های کم درآمد و دهیاری های کشور با پیگیری وزارت کشور بعمل آمده است.

وی در ادامه افزود: طبق آخرین گزارش دریافتی تعداد ۱۲۶۲ دستگاه انواع ماشین آلات عمرانی و خدماتی خریداری و بین شهرداری های کم درآمد و دهیاری های کشور توزیع شده است.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه شهرداری های زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت برای تامین و خرید قیر با توجه به محدودیت های منابع مالی با مشکلاتی مواجه هستند، گفت: دولت برای حل این مشکل و در جهت کمک به این نهاد خدماتی، اقدام به تامین ۱۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال قیر رایگان جهت کمک به آسفالت معابر شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت کرده است.

سامانی با بیان اینکه دولت یازدهم ۷۹ هزار میلیارد ریال اعتبارات استانی و ملی به دهیاری های کشور تخصیص داده و این روند با قوت بیشتری در دولت دوازدهم ادامه دارد، اضافه کرد: در دولت دوازدهم نیز برای سه هزار ئ ۳۲۲ روستای واجد شرایط مجوز تاسیس دهیاری صادر شده است که این اقدام موجب تقویت رکن شورایی و تصمیم گیری واحد و جذب اعتبارات و رشد و تقویت خدمات در روستاها می شود.

وی از اصلاح نظام اداری صدور پروانه ساختمانی و رسیدگی به تخلفات ساختمانی در روستاها خبر داد و گفت: حدود ۵۸۵ طرح و ۱۹۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای اجرای طرح های درآمدزای دهیاری های کشور به تصویب رسیده است که اجرای این طرح های کوچک در اقصی نقاط کشور می تواند زمینه اشتغال حدود یک هزار و ۵۶۰ نفر را فراهم کند.

سخنگوی وزارت کشور همچنین از راه اندازی سامانه پایش عملکرد شهرداری ها در اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری خبر داد و یادآور شد: در راستای نظارت بر فعالیت های مالی شهرداری ها ضمن ایجاد سامانه حسابرسی شهرداری ها، تشکیل کارگروه های استانی حسابرسی شهرداری ابلاغ شده است.telegram estenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار