کارشناس نظامی صهیونیست/اسرائیل و جنبش حماس خود را برای ورود به جنگ جدید آماده کرده‌اند\

کارشناس نظامی صهیونیست/اسرائیل و جنبش حماس خود را برای ورود به جنگ جدید آماده کرده‌اند

  • کد خبر: 2183
  • چاپ
  • انتشار: 06 مرداد 1395 - 15:59

یک کارشناس نظامی صهیونیست گفت که رژیم صهیونیستی و جنبش حماس خود را برای ورود به جنگ جدید آماده کرده‌اند.

 

«یوآف زیتون» در مقاله ای در روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نوشت که رویارویی نظامی جدید بین حماس و اسرائیل هر لحظه ممکن است اتفاق بیفتد و گزینه های پیشروی اسرائیل نیز یکسره کردن کار حماس و به زانو درآوردن آن و یا ورود به رویارویی جدید و منتظر ماندن برای صدور تصمیمات رهبران سیاسی و نظامی در تل آویو است.

وی افزود: آمادگی های دو طرف همزمان با احیای دومین سالروز جنگ اخیر غزه تحت عنوان «صخره سخت» است که در سال 2014 رخ داد و همین امر سناریوهای زیادی را درباره جنگ آینده مطرح می سازد.

وی تاکید کرد که فرماندهان نظامی ارتش اسرائیل امیدوار هستند که آمادگی میدانی و عملیاتی برای جنگ آینده علیه حماس بسیار بهتر از قبل باشد به خصوص اینکه ارتش تمامی دروسی که در جنگ تابستان 2014 آموخته بود، تکمیل کرد.

زیتون تصریح کرد که بر خلاف تاکتیک های جزئی مربوط به کشف تونل ها و بهبود ساختار اطلاعاتی و ممانعت از نفوذ افراد مسلح از طریق دریا، اما سوال اصلی که دائما در نشست های ریاست ستاد مشترک ارتش اسرائیل مطرح می شود، مربوط به نحوه عملکرد نظامی علیه حماس است که نزدیک به 10 سال است بر نوار غزه سیطره دارد.

وی در ادامه اشاره کرد: آنچه در خصوص سه جنگ اخیر اسرائیل علیه حماس ( سرب گداخته، ستون ابرها و صخره سخت) جالب توجه است، این است که اسرائیل در پایان جنگ باز هم به نقطه آغازین بازمی گردد و حماس به محض پایان یافتن جنگ به مرحله تسلیح و تولید بیشتر تجهیزات نظامی باز می گردد.

این کارشناس نظامی اسرائیل در ادامه اظهار داشت: حماس به دنبال جنگ اخیر غزه دروس زیادی را آموخت و این مسئله از تغییر و تحولات پیش آمده در فرماندهی نظامی میدانی حماس مشهود است و تعداد خمپاره هایی که در اختیار دارد بسیار نزدیک به چیزی است که در آغاز جنگ داشت.

زیتون همچنین افزود که به نظر می رسد جنبش حماس در جنگ آتی تلاش های خود را برای اقدام از طریق تونل ها و فعال سازی یگان شهادت طلب دریایی بکار گیرد و بر این اساس هیچ مانعی در برابر آن برای ورود به جنگ جدید با اسرائیل وجود ندارد.

این کارشناس صهیونیست همچنین به اظهارات آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در نشست قبلی کمیته امور خارجه و امنیت کنست اشاره کرد که گفته بود در صورت آغاز جنگ در جبهه جنوبی تلاش خود را برای نابودی حماس متمرکز خواهند کرد نه تضعیف آن همچنانکه ایهود باراک و موشیه یعلون دو وزیر جنگ قبلی اسرائیل طی سالهای 2008، 2012 و 2014 این کار را کرده و تلاش خود را برای تضعیف حماس متمرکز کردند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار