علارغم ماجرای نهی، احمدی نژاد قصد کاندیداتوری دارد / روحانی باید نظر اصلاح طلبان و اصولگرایان میانه رو را جلب نماید\
  • المانیتور نوشت؛

علارغم ماجرای نهی، احمدی نژاد قصد کاندیداتوری دارد / روحانی باید نظر اصلاح طلبان و اصولگرایان میانه رو را جلب نماید

  • کد خبر: 21824
  • چاپ
  • انتشار: 16 دی 1395 - 23:47

به گفته یک اصولگرای میانه رو، احمدی نژاد هنوز به سراسر کشور سفر می کند و سعی میکند با مردم دیدار کند. او سعی می کند خودش را به عنوان یک کاندیدای بالقوه جا بزند.

المانیتور نوشت: در فاصله کمی از دفتر رییس جمهور در مرکز شهر تهران که در کنار میدان حر که در آن مجسمه از قهرمانی که یک دیو را کشته قرار دارد. هر زمان حسن روحانی به دفترش می رود نمی تواند این مجسمه را نادیده بگیرد ،در نتیجه احتمالا این مجسمه منبع الهام او در مبارزاتش است.

هیچ شکی نیست که روحانی تحت فشار بی سابقه ای است اما با این حال همچنان خطر جدی ای انتخابات مجدد روحانی را تهدید نمی کند. عدنان طباطبائی کارشناس ایران به المانیتور گفته وضعیت روحانی تضعیف شده و پیجیدگی هایی در اجرای برجام وجود دارد.

انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا نیز تاثیر منفی ای بر انتخاب روحانی گذاشته است به ویژه با توجه به اظهارات او در خصوص برجام.

 

تا چند ماه پیش احمدی نژاد فکر می کرد مهمترین رقیب روحانی در انتخابات 2017 خواهد بود . او تبلیغات انتخاباتی اش را آغاز کرد و به یک تهدید برای روحانی تبدیل شده بود. در اواخر سپتامبر، احمدی نژاد از ورود به انتخابات نهی شد، با این حال به نظر می رسد او این ماجرا را به این راحتی رها نمی کند.

رییس جمهور سابق هنوز قصد دارد برای انتخابات حضور پیدا کند و این علی رغم ماجرای نهی است. به گفته یک اصولگرای میانه رو که خواسته نامش فاش نشود احمدی نژاد هنوز به سراسر کشور سفر می کند و سعی می کند با مردم دیدار کند. او سعی مکند خودش را به عنوان یک کاندیدای بالقوه جا بزند.

 

از سوی دیگر، سعید جلیلی دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی ایران به صورت غیر رسمی اعلام کاندیداتوری کرده و این اعلام او با نقد برجام به عنوان اولویت اصلی اش همراه شده است . عزت الله ضرغامی رییس اسبق صدا و سیما و محمد مهدی زاهدی وزیر اسبق آموزش و پرورش در دولت احمدی نژاد نیز از جمله کاندیداهای دیگر هستند . اینها در کنار کاندیداهای معمول و همیشگی هر دوره انتخابات ریاست جنهوری نظیر قالیباف و حداد عادل که البته هنور اعلام کاندیداتوری نکرده اند مطرح شده اند. یکی از نشانه های مثبت برای رئیس جمهوری این است که علی لاریجانی و علی اکبر ولایتی تصمیمی برای حضور در رقابت های ریاست جمهوری ندارند و پشت روحانی خواهند ایستاد.

روحانی برای اینکه پیروز شود باید از حمایت اصولگرایان میانه رو و پایگاه های مردمی اش استفاده کند. او باید نگرانی ها و تقاضاهای متحدان اصلاح طلبش را نیز در نظر بگیرد.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار