\

mehrranggraphic

madrese504465

 

  • سراج در نشست مشترک با رییس کمیته تحقیق و بازرسی ارمنستان

زمین 240 هکتاری در کیش که به رایگان به اتباع خارجی فروخته شده بود پس گرفته شد !

  • کد خبر: 21634
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: یکشنبه, 05 دی 1395

ناصر سراج: قرارداد زمین 240 هکناری در جزیره کیش مشکل آفرین بود و طوری بود که هیچ نیروی امنیتی هم نمی توانست وارد این ملک شود.

ناصر سراج در نشست مشترک با رییس کمیته تحقیق و بازرسی ارمنستان با اشاره به عضویت ایران در آمبودزمان آسیایی گفت: متناسب با این عضویت، اوایل سال تفاهم‌نامه قضایی با ارمنستان منعقد کرده‌ایم.

وی با اشاره به روابط خوب بین دو کشور، گفت: اخذ روادید با ارمنستان لغو شده است و یکی از بندهای تفاهم نامه ایران با سایر کشورها حمایت از اتباع ایران در کشورهای مختلف از جمله ارمنستان است.

 

سراج به وضعیت ایرانیان محبوس در ارمنستان اشاره و بیان کرد: با صحبت های انجام شده با مسئولان قضایی ارمنستان تعداد بسیار زیادی از این زندانیان آزاد شدند.

رییس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه به پیگیری های قضایی در مورد یک قرارداد در کیش اشاره و تصریح کرد: قرارداد 240 هکتاری در کیش بین یک ایرانی دارای تابعیت کشورهای مختلف با یک فرد دیگر منعقد شده بود که با توجه به برخی بندها، متاسفانه این زمین به صورت رایگان معامله شد. قرارداد مذکور مشکل آفرین بود و طوری بود که هیچ نیروی امنیتی هم نمی توانست وارد این ملک شود.

وی افزود: این ملک به اتباع بیگانه داده شده بود، اما در یک ماه اخیر با پیگیری های انجام شده قرارداد ابطال شد و به زودی به منطقه آزاد کیش ارجاع داده می شود. قیمت این زمین 20 هزار میلیارد تومان برآورد می شود.

 

در ادامه این دیدار، اقوان هوسپیان رییس کمیته تحقیق و بازرسی ارمنستان ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: مشترکات تاریخی و جغرافیایی باعث شده که ارمنستان به عنوان تنها کشور مسیحی و غیرمسلمان همسایه ایران، روابط بسیار خوبی با ایران داشته باشد.

وی بیان کرد: روابط بین دو کشور به توسعه روابط قضایی هم می‌انجامد.

هوسپیان با اشاره به جرائم ارتکابی از سوی ایرانیان در ارمنستان گفت: میزان این جرائم به شدت کاهش داشته است. آمادگی دو طرفه برای توسعه روابط قضایی بین دو کشور وجود دارد. در کنار این روابط امکان سپری کردن محکومیت محبوسان در ارمنستان در ایران وجود دارد.

 

وی در پاسخ به این سئوال که چه تعداد ایرانی در ارمنستان محبوس هستند و بیشترین جرائم ارتکابی چیست؟ گفت: قاچاق مواد مخدر عمده جرم ارتکابی از سوی ایرانیان است. در کنار این موضوع، تصادفات منجر به جرح و خشونت فیزیکی هم وجود دارد.

رییس کمیته تحقیق و بازرسی ارمنستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر 12 ایرانی در ارمنستان بازداشت هستند و 20 نفر هم مجرم شناخته شدند. از هیچ کوششی برای سپری کردن محکومیت ایرانیان در کشور خودشان دریغ نمی کنیم.

هوسپیان در خصوص مجازات جرم مواد مخدر گفت: مجازات اعدام نداریم و حبس ابد بیشترین مجازات است، اما در رابطه با مواد مخدر بیشترین مجازات 15 الی 20 سال حبس است.

 

منبع: ایسناtelegram estenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار