با برنامه ريزي و عزم جدي، از پيك تابستان سال آينده عبور مي كنيم\

با برنامه ريزي و عزم جدي، از پيك تابستان سال آينده عبور مي كنيم

  • کد خبر: 215476
  • چاپ
  • انتشار: 15 دی 1397 - 11:42

استنادنیوز؛ معاون امور برنامه ريزي و اقتصادي وزير نيرو از برنامه ريزي و عزم جدي، برای عبور از پيك تابستان سال آينده خبرداد.

به گزارش پايگاه خبري توانير معاون امور برنامه ريزي و اقتصادي وزارت نيرو ، به احداث و افزايش ظرفيت نيروگاه برق اشاره كرد و گفت: با بررسي هايي كه صورت گرفته است براي عبور از پيك تابستان سال آينده  به 8 هزار مگاوات توليد برق نياز داريم كه 5 هزار مگاوات آن از طريق احداث و افزايش ظرفيت نيروگاه و 3 هزار مگاوات مابقي از روشهاي مختلف صرفه جويي جبران خواهيم كرد .

دكتر بختياردر ادامه سخنان خود از مسئولان صنعت آب و برق استان فارس و همكاري مردم  براي گذر از پيك تابستان سال جاري تشكر و قدرداني كرد و خاطر نشان ساخت: تلاش شما مسئولان و همكاري مردم در عبور از تابستان سال آينده بسيار موثر است، دولت تمام توان خود را براي اين كار به كار گرفته است. مردم نيز هميشه به ما كمك كر ده اند و اين بار هم با همكاري و همياري مردم عزيز موفق مي شويم.  

بر پايه گزارش ارسالي، دكتر بختيار با توجه به كمبود نقدينگي و منابع مالي، اولويت بندي در اجراي پروژه هاي برق رساني را بسيار ضروري دانست و  راهكارهاي لازم در  اين خصوص را ارائه داد .

در ادامه اين مراسم، مهندس عبدالعزيز كريمي مديرعامل شركت برق منطقه اي فارس گزارشي از عملكرد و فعاليت برق فارس را ارائه داد و گفت: برق فارس مسئوليت خطير انتقال انرژي الكتريكي مطمئن و مورد نياز مشتركان خود رادر سطح استانهاي فارس و بوشهر بر عهده دارد و در جهت دستيابي به اين مهم، سياست ها و راهكارهاي از پيش تدوين شده را، سر لوحه فعاليت هاي خود قرار داده و همواره به عنوان شركت پيشرو  در بين برق هاي منطقه اي كشورمطرح بوده است .

مهندس كريمي در ادامه سخنان خود  به اعلام  ميزان برخورداري شركت برق منطقه اي فارس از تجهيزات  خطوط و پست هاي انتقال و فوق توزيع پرداخت و افزود: شركت برق منطقه اي فارس با برخورداري از 14 هزار و 800 كيلومتر  خط انتقال و فوق توزيع  كه حدود 13 درصد كل خطوط كشوررا شامل مي شود  در بين برق هاي منطقه اي سراسركشور مقام اول را دارا است، همچنين اين شركت با داشتن 268 پست انتقال و فوق توزيع، دررده دوم كشور قرار دارد.

شايان ذكر است كه برق فارس با ايجاد ظرفيت منصوبه توليد برق به ميزان 8500 مگاوات ، مقام سوم توليد برق در سطح كشوررا از آن خود كرده است .

مدير عامل برق فارس درپايان سخنان خود به بيان آمار توليد و مصرف انرژي الكتريكي در منطقه، ميزان تبادل در پيك نياز مصرف شبكه سراسري و حداكثر توليد همزمان پرداخت.

وي مردم را همواره به مصرف بهينه برق فرا خواند و گفت: برق فارس  در اجراي اهداف و سياست هاي اساسي خود، ارتقاء سطح خشنودي مشتركين را به موازات اقدامات لازم در خصوص مصرف بهينه برق، مورد تاكيد و همت خويش قرار داده است و شعار اين شركت در ادامه اين تلاش ها به ياري خداوند سبحان، ايجاد و توسعه زير ساخت هاي صنعت برق استان در جهت رضايت مندي مردم خواهد بود.

شايان ذكر است دكتر بختيار در سفر خود به شيراز به اتفاق هيئت همراه، از ايستگاه230 كيلوولت دانشگاه شيراز و پروژه  برق رساني  احداث خطوط 66 كيلوولت كابلي از پست 230كيلوولت دانشگاه شيراز تا ميدان نمازي كه  بمنظور تامين انرژي الكتريكي مورد نياز قطار شهري، همچنين افزايش قابليت اطمينان و پايداري شبكه شهر شيراز در دست اجرا مي باشد بازديد به عمل آورد.telegramestenadnews

نظر دادن

dba

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار