الزامی بودن گذرنامه و ویزا برای زائران اربعین \

الزامی بودن گذرنامه و ویزا برای زائران اربعین

  • کد خبر: 214293
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: شنبه, 21 مهر 1397

استنادنیوز؛ فرماندهی انتظامی استان ایلام گفت: هماهنگی‌های انجام شده بین ایران و عراق در اربعین امسال امکان عبور از مرز بدون داشتن گذرنامه و ویزای قانونی را ناممکن کرده است.

سردار نورعلی یاری گفت: دو طرف  (ایران و عراق) تاکید بر اجرای دقیق مقررات و استفاده حداکثری از کلیه ظرفیت‌ها را داشته و این مهم نیازمند وجود مدارک قانونی " گذرنامه و ویزای معتبر" است.

 وی به تمهیداتی که در استان ایلام برای ورود به شهرستان مهران اندیشیده شده است اشاره کرد و گفت: استقرار لایحه امنیتی 5 گانه اجازه ورود افراد بدون گذرنامه به مرز مهران را نمی‌دهد.

این فرمانده انتظامی تاکید داشت: هرگونه اقدام غیر قانونی برای ورود به مرز عراق در اربعین امسال به دقت و با استفاده از نیروی انسانی و سیستم‌های هوشمند و تجهیزات کنترلی روز رصد می‌شود.

یاری افزود: اولویت اصلی برای فرماندهی انتظامی استان ایلام و سایر مسئولان نظامی امنیتی  تامین امنیت زوار است.

وی پیش بینی برطرف کردن مشکلات ترافیکی و اتخاذ راه‌کار ایمنی در تردد، توقف، پذیرایی و استراحت زوار را اولویت‌های ناجا در اربعین امسال دانست و گفت: کلیه مسیرهای منتهی به مرز مهران با استقرار ایستگاه پلیس و سیستم مانیتوریک تحت نظارت و کنترل بوده و  امنیت زائران در ابعاد مختلف تامین شده است.

فرماندهی انتظامی استان ایلام خاطر نشان کرد: با توجه به استقرار عوامل انتظامی از اول ماه صفر و  پیش بینی این که امسال سفر اربعین حسینی زودتر انجام  شود عوامل پلیس مستقر و آماده ارائه خدمات به کاروان‌های اربعین حسینی هستند.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار