سقف برای فروش کاغذ 4 هزار و 100 تومان تصویب شد/ارز به کلیه سفارشات مورد تأیید وزارت فرهنگ تعلق می‌گیرد\

سقف برای فروش کاغذ 4 هزار و 100 تومان تصویب شد/ارز به کلیه سفارشات مورد تأیید وزارت فرهنگ تعلق می‌گیرد

  • کد خبر: 213537
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: سه شنبه, 16 مرداد 1397

استنادنیوز؛وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد کمیسیون تنظیم بازار با موضوع کاغذ تشکیل جلسه داد و نرخ 4 هزار و 100 تومان قیمت سقف کاغذ در بازار تعیین  و به تصویب رسید

محمد شریعتمداری با اشاره به حضورش در نشست امروز کمیسیون فرهنگی مجلس، عنوان کرد: دستور کار امروز کمیسیون فرهنگی رسیدگی به وضعیت بازار کاغذ بود که این مسئله به جهات مختلف از جمله توجه به تولید این محصول در کشور به ویژه تولید کاغذ با کلسیم کربنات(بدون مصرف چوب) مورد توجه قرار گرفت.

تولید کاغذ در کشور به دلایل زیست محیطی با محدودیت مواجه است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در تولید کاغذ داخلی باید توجه ویژه‌ای به مسائل زیست محیطی داشت که به دلیل محدودیت‌های جنگل‌های کشور این مسئله با محدودیت‌هایی مواجه است، گفت: برای این منظور باید از چوب وارداتی و طرق دیگر بهره‌مند شویم که کمیسیون فرهنگی در این زمینه اعلام حمایت و یاری کرد.

شریعتمداری با بیان اینکه نوسانات نرخ ارز بر بازار کاغذ نیز اثر گذاشته است، افزود: با اجرای سیاست‌های جدید بسته ارزی دولت انتظاری برای بهبود وضعیت بازار کاغذ وجود دارد که امیدواریم بتوانیم در کنار سایر تصمیمات این بازار را کنترل کنیم.

وی با اشاره بروز سودجویی‌هایی در این زمینه به دلیل نوسانات نرخ ارز، گفت: تعزیرات حکومتی تحت نظر وزارت دادگستری برای رسیدگی به سودجویی‌ها در بازار ارز وارد عمل شده است و با سودجویان برخورد قاطع می‌کند.

شریعتمداری تصریح کرد: از سوی دیگر کمیسیون تنظیم بازار با موضوع کاغذ تشکیل جلسه داد و نرخ 4 هزار و 100 تومان قیمت سقف کاغذ در بازار تعیین  و به تصویب رسید و هرگونه تخلف در این زمینه و گرانفروشی در این حوزه تخلف محسوب می‌شود.

هرگونه نگهداری و دپو کاغذ در انبارها تخلف محسوب می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با یادآوری اینکه کلیه تیم‌های نظارتی از جمله سازمان تعزیرات و سازمان حمایت در این زمینه بازار را تحت کنترل قرار خواهند داد، یادآور شد: هرگونه نگهداری و دپو کاغذ در انبارها با توجه به داشتن شناسایی واردکنندگان و تولیدکنندگان تخلف محسوب می‌شود و با همه متخلفان که در این زمینه اقدام کرده باشند برخورد جدی صورت می‌گیرد و کلیه متخلفان به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.

بیش از 105 هزار تن کاغذ در دست ترخیص است

شریعتمداری اضافه کرد: با بررسی‌های انجام شده مشخص شد که بیش از 105 هزار تن کاغذ در حال حاضر در دست ترخیص از گمرکات کشور است که 35 هزار تن از این رقم به واسطه گشایش اعتبار اسنادی و مابقی از محل تأمین اعتبار از سال قبل در دست توزیع است.

ارز به کلیه سفارشات مورد تأیید وزارت فرهنگ تعلق می‌گیرد

وی اضافه کرد: با هماهنگی‌هایی که با بانک مرکزی صورت گرفته است، همچنین اعلام شد که کلیه سفارشات مورد تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در بانک مرکزی در انتظار تأمین اعتبار هستند به طور قطع تأمین اعتبار خواهد شد.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با بیان اینکه در حال حاضر نیز بسیاری از محموله‌های کاغذ در حال عرضه به بازار است، اظهار امیدواری کرد که به تدریج آرامش به بازار کاغذ باز گردد و در این ایام که متعلق به خبرنگاران است شاهد آرامش بازار کاغذ به ویژه کاغذ مطبوعات باشیم.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار