از شایعه تا واقعیت/آیا ادعای «لو رفتن سوالات کنکور» دروغ است؟\

از شایعه تا واقعیت/آیا ادعای «لو رفتن سوالات کنکور» دروغ است؟

  • کد خبر: 213112
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: دوشنبه, 11 تیر 1397

کانال آمد نیوز درحالی مدعی شد «سوالات کنکور امسال لو رفته است و مسئولان قضایی دستور بازداشت فرد خاطی را صادر کردند» که سند آمدنیوز جعلی است و گاف‌های زیادی دارد.

یکی از ادعاهای کانال آمدنیوز مطلع بودن از پشت پرده اخبار است. این کانال تلگرامی که تعداد زیادی از مطالبش روزانه تکذیب می‌شود مدعی است در نهادهای مهم کشور اعم از دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و قضایی نیرو دارد که اخبار اختصاصی را در اختیارش قرار می‌دهند.

در یکی از همین موارد آمدنیوز مدعی شد طبق منابعی که در قوه قضاییه دارد «سؤالات کنکور 97 لو رفته است و خاطی با دستور «علیرضا امینی» معاون آموزش و تحقیقات قوه قضاییه بازداشت شده است.»

هرچند که از ابتدا به نظر می‌رسد که این کانال ضدانقلاب در روزهای نارضایتی بازاریان از وضعیت اقتصادی و مردم جنوب کشور از شوری آب، قصد ایجاد ناامنی روانی دارد اما بررسی سند ادعایی آمد نیوز می‌توان اطلاعات بهتری در اختیار مخاطبان قرار دهد.

نکته نخست: آمد نیوز ادعا کرده که دستور بازداشت موقت فرد خاطی توسط  امینی، معاون آموزش و تحقیقات قوه قضاییه صادر شده است. این درحالی است که نزدیک به  4 سال است که آیت‌الله آملی لاریجانی، حجت‌الاسلام علیرضا امینی را به عنوان «معاون منابع انسانی» منصوب کرد.

 نکته دوم: چندین سال است که از ادغام و معاونت آموزش و تحقیقات با معاونت اداری، معاونت «منابع انسانی» در قوه قضاییه به وجود آمده است  و طبیعتا تمام نامه‌های حجت‌الاسلام امینی تحت سمت «معاون منابع انسانی» امضا و ابلاغ می‌شود.


ساختار جدید معاونت منابع انسانی

نکته سوم: هر فردی که اندک سواد حقوقی و یا حتی سیاسی داشته باشد، می‌داند نامه معاون قوه قضائیه در سربرگ همین قوه و با لوگوی قوه قضاییه منتشر می‌شود نه با آرم و لوگوی وزارت دادگستری که زیر نظر قوه اجرایی(دولت) اداره می‌شود. این موضوع به قدری ابتدایی است که نیازی به داشتن نفوذی در قوه قضائیه ندارد!

نکته چهارم: دستور بازداشت و دستگیری متهمان توسط قاضی صادر می‌شود نه معاون نیروی انسانی قوه قضائیه.

نکته پنجم: مسئولان سازمان سنجش در گفت‌وگو با خبرنگار ما شایعه لو رفتن سوالات و همچنین شکایت از فردی به جرم لو دادن سوالات کنکور را رد کردند.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار