سفر مخفیانه رئیس سیا به کره شمالی و دیدار با کیم جونگ اون\

سفر مخفیانه رئیس سیا به کره شمالی و دیدار با کیم جونگ اون

  • کد خبر: 212503
  • چاپ
  • انتشار: 29 فروردين 1397 - 07:41

استنادنیوز؛ روزنامه واشنگتن پست از سفر مخفیانه رئیس سازمان سیا به پیونگ یانگ و دیدار وی با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی خبر داد.

به گزارش  خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به خبرنگاران گفته که اخیرا مستقیما با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی گفت‌وگو کرده است.

اسپوتنیک در این زمینه نوشت؛ هنگامی که یک خبرنگار از ترامپ پرسید آیا با رهبر کره شمالی مستقیما گفت‌وگو کرده است ولی پاسخ داده است بله..

با این حال ترامپ دقایقی بعد گفته است منظورم این بوده در عالیترین سطح گفت‌وگو کردیم اما دقیقا مشخص نکرده که خود او مستقیم گفت‌وگو کرده است یا نه.

 رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در اقامتگاه رئیس جمهور آمریکا در فلوریدا، با بیان اینکه برای دیدارش با رهبر کره شمالی 5 مکان پیشنهاد شده است تاکید کرد که مذاکرات مستقیم میان واشنگتن و پیونگ یانگ در بالاترین سطح در حال برگزاری است. 

ترامپ گفته که این مذاکرات در زمینه فراهم کردن مقدمات دیدارش با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی است.

روزنامه واشنگتن پست نیز به نقل از 2 منبع آگاه در کاخ سفید گزارش داده که مایک پامپئو رئیس سازمان سیا در روز عید پاک سفری محرمانه به کره شمالی داشته و به عنوان فرستاده ویژه دونالد ترامپ با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دیدار و رایزنی کرده است.

این روزنامه آمریکایی نوشته که سفر پامپئو که یکی از مورد اعتمادترین افراد ترامپ است بخشی از تلاشهای آمریکا برای فراهم کردن مقدمات دیدار مستقیم میان رهبران 2 کشور درباره برنامه هسته‌ای کره شمالی بوده است.

با این حال روزنامه واشنگتن پست گفته که مقامات سیا و کاخ سفید از اظهار نظر درباره سفر پامپئو به کره شمالی خودداری کرده‌اند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار