زمینه بوم گردی در بسیاری از روستاهای مازندران فراهم شده است \
  • مدیرکل تعاون و کار استان مازندران؛

زمینه بوم گردی در بسیاری از روستاهای مازندران فراهم شده است

  • کد خبر: 212283
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: پنج شنبه, 19 بهمن 1396

استنادنیوز؛ مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران اظهار داشت:زمینه بوم گردی در بسیاری از روستاهای مازندران فراهم شده است.

 کامران اصغری بیان کرد: هم اکنون در زمینه بوم‌گردی به عنوان فعالیتی نوین و جذاب در بسیاری از روستاها رخدادهای خوبی اتفاق افتاده است به طوری که خانه‌هایی توسط اهالی روستا بازسازی و مهمان‌پذیر شده‌اند که نه تنها می‌توانند گردشگران را پذیرا باشند بلکه تولیدات روستا را نیز عرضه می‌کنند.

وی اظهار کرد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استاندار مازندران تأکید بسیار زیادی بر اجرای مطلوب طرح توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری دارند و این مهم به صورت بسیار ویژه درحال پیگیری است.
زمینه بوم گردی در بسیاری از روستاهای مازندران فعال شده است

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال مازندران خاطرنشان کرد: با توجه به شروع اجرای طرح اشتغال فراگیر و طرح توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی مطمئنا شاهد توسعه اشتغال پایدار در استان هستیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران افزود: بیش از 350 میلیارد سهم استان مازندران در طرح توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری است که به صورت مرحله‌ای ابلاغ می‌شود.

اصغری

اصغری ادامه داد: تاکنون بیش از 3 هزار نفر از مردم استان در این طرح‌ها و در سامانه کارا ثبت‌نام کردند که در حال بررسی در شهرستان‌ها است و بعد از تأیید به استان ارسال می‌شود.

وی با تاکید بر تلاش دولت برای جلوگیری از انحراف منابع اشتغال، خاطرنشان کرد: قطعا کسانی از تسهیلات اشتغال بهره‌مند می‌شوند که قواعد و شرایط اعلامی در سامانه را رعایت کنند و توسط دستگاه اجرایی مرتبط با طرح  اشتغال، کمیته فنی و مؤسسه عامل پرداخت‌کننده، تایید شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با بیان اینکه از متقاضیان ثبت‌نام در سامانه کارا درخواست می‌شود تمام شرایط، بندها و دستورالعمل‌های اعلامی درج شده در سامانه را با دقت مطالعه کنند تاکید کرد: به دلیل اینکه تسهیلات اشتغال به صورت ارزان قیمت با نرخ سود پایین ارائه می‌شود بنابراین طبق تجربیات گذشته ممکن است بسیاری از افراد با انگیزه‌های غیر از اشتغال در سامانه ثبت‌نام کنند که با همین فرض در عین حال که تلاش شده تسهیلات با کمترین بروکراسی پرداخت شود اما در شناسایی واجدین شرایط سخت‌گیری می‌شود.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار