تحقق اهداف توسعه پایدار با توانمندسازی زنان و دختران\
  • مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت:

تحقق اهداف توسعه پایدار با توانمندسازی زنان و دختران

  • کد خبر: 211493
  • چاپ
  • تاریخ انتشار: سه شنبه, 24 اسفند 1395

برای تحقق توسعه پایدار باید زنان و دختران توانمندی داشته باشیم.

به گزارش استناد نیوز ، صبح امروز مهناز احمدی درسومین همایش یاس مهربانی که به مناسبت گرامی داشت سالروز میلاد با سعادت حضرت فاطمه (س) درسالن حجاب تهران برگزار شد، با تبریک  سالروز میلاد دخت نبی اکرم(ص) اظهارکرد: ولادت حضرت زهرا(س) تنها فرصتی است که بانوان می توانند مطالبات خود را با مسئولین مطرح کنند.

وی افزود: ارائه مقالات و چاپ کتاب با موضوع شخصیت حضرت زهرا (س) از جمله فعالیت های دفتر امور زنان درسالهای اخیر است و در سال جاری نیز فراخوان تجارب مدیریت زنان ازجمله برنامه های این دفتر است که قرار است در قالب کتاب چاپ شود.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش با اشاره به آیات قرآن که در شان اهل بیت(علیه السلام) آمده است، تصریح کرد: ابعاد شخصیت حضرت زهرا(س) بسیار گسترده است و شناسایی آن نیاز به تعمق و ژرف اندیشی دارد.

وی گفت: حضرت زهرا(س) سرآمد زنان عالم است و باید تلاش کنیم همواره الگو و اسوه نوجوانان و جوانان قرار گیرد.

احمدی سخاوت، عبادت خالصانه، حیا، عفت، مبارزات سیاسی و اجتماعی را از جمله ویژگی های حضرت زهرا(س) دانست و خاطر نشان کرد: عبادت خالصانه حضرت زهرا(س) نه از باب تکلیف بلکه از باب شناخت و معرفت به خداوند بوده است وایشان الگوی کامل حیا و عفت برای جامعه زنان است و مبارزات سیاسی ایشان حجتی برای فعالیت های سیاسی زنان درجامعه است .

وی افزود: اگر قراراست درکشوری توسعه پایدار اتفاق بیفتد زنان باید درکنار مردان در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی و اقتصادی به فعالیت بپردازند و تنها با مشارکت زنان است که توسعه پایدار محقق می شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مدیرکل دفتر زنان وزارت آموزش و پرورش بسترسازی برای فعالیت زنان درجامعه را از جمله فعالیت های دفتراموز زنان دانست و تصریح کرد: افزایش پوشش تحصیلی دختران بازمانده از تحصیل، ارتقای وضعیت بهداشتی، آسیب شناسی، آموزش حقوق و تکالیف دانش آموزان را از جمله طرح هایی است که با هدف توانمندسازی و ارتقای آگاهی زنان و دختران در سال های اخیر انجام شده است.

احمدی تصریح کرد: دانایی و آگاهی کلید توسعه است، بنابراین با اجرای طرح های مختلف و توانمندسازی زنان و دختران می توان اهداف توسعه پایدار را محقق کرد.telegramestenadnews

نظر دادن

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

آخرین اخبار