واردات بیش از ۴۰۰ هزار تن نهاده دامی به بندر امام(ره)\
  • مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام خبر داد:

واردات بیش از ۴۰۰ هزار تن نهاده دامی به بندر امام(ره)

  • کد خبر: 2111104360
  • چاپ
  • انتشار: 12 تیر 1403 - 12:59

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور از ورود بیش از ۴۰۰ هزار تن نهاده دامی به بندرامام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش استناد نیوز و به نقل از شرکت پشتیبانی امور دام کشور، حسین شیرزاد افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۳ تاکنون تعداد ۶ فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی به وزن ۴۰۳ هزار تن متعلق به شرکت پشتیبانی امور دام کشور وارد بندر امام خمینی (ره) شده اند؛ که از این میزان ۴ کشتی حامل کنجاله سویا به وزن ۲۶۲ هزارتن و ۲ کشتی حامل ذرت به وزن ۱۴۰ هزار تن پهلودهی و تخلیه شده است.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور اظهارداشت: در سال جاری تاکنون مجموع ۴۳۹ هزار تن نهاده‌های دامی از طریق حمل ریلی به میزان ۲۵ هزار تن و حمل جاده‌ای به میزان ۴۱۴ هزار تن از مبدا بندر امام خمینی (ره) به مقاصد استانهای کشور بارگیری و حمل شده است.

وی تصریح کرد: در بنادر استان گیلان ۵ کشتی حامل ۱۵ هزار تن ذرت پهلودهی شده‌اند که محموله آنها پس از طی مراحل تخلیه، جهت ذخیره‌سازی به انبارهای استان خواهند رفت.

شیرزاد اضافه کرد: همچنین در بنادر امیرآباد و فریدونکنار استان مازندران تعداد ۱۲ کشتی حامل ۳۴ هزار تن ذرت وارداتی از کشور روسیه وارد شده‌اند که از این میزان ۱۳ هزار تن از ذرت به استانهای مازندران، آذربایجان شرقی، البرز، گیلان و خراسان رضوی ارسال شده است. ‌

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور درباره حجم واردات گوشت و مرغ منجمد افزود: در بندر شهید رجایی استان هرمزگان از ابتدای سال ۱۴۰۳ تا کنون ۹۰ کانتینر گوشت قرمز به وزن ۲ هزارو ۵۰۰ تن، و ۵۱۱ کانتینر مرغ منجمد به وزن ۱۳ هزار ۷۹۷ تن تخلیه و در سایر استان های کشور توزیع شده استtelegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار