تلاش برای مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح وظیفه همگان است\

تلاش برای مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح وظیفه همگان است

  • کد خبر: 2111104358
  • چاپ
  • انتشار: 12 تیر 1403 - 07:47

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه شرط وظیفه‌شناسی روحانیت زمان‌شناسی و معرفت دینی است گفت: وظیفه امروز همه ما تاکید بر حضور حداکثری و انتخاب اصلح است کسی که شعائر انقلاب را بشناسد و باور داشته باشد است‌.

به گزارش استناد نیوز و به نقل از معاونت ارتباطات و رسانه دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در جمع طلایه‌داران تبلیغ جامعه روحانیت شهرستان‌های نوشهر، چالوس و کلاردشت، ضمن گرامیداشت جریان مباهله، اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری برای انتخاب خوب باید دید چه کسی به ملاک‌های انقلاب نزدیک‌تر است و توانایی کار در این جهاد را دارد.

وی افزود: قطعا عدالت، استکبارستیزی، ذلت‌ستیزی، جهاد شبانه‌روزی

و خستگی‌ناپذیری از خصوصیات اخلاقی فرد اصلح است.

آیت الله محمدی لائینی وظیفه‌شناسی را مهم دانست و تاکید کرد: یکی از چیزهایی که سوال می‌شود درخصوص انجام وظیفه است، اگر وظیفه را به درستی نشناسیم مواخذه می‌شویم، اگر بشناسیم و انجام ندهیم باز هم مواخذه می‌شویم.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: در شناخت وظیفه‌شناسی چند شرط لازم است، یکی‌ زمان‌شناسی است، روحانیت حتما باید زمان‌شناس باشند تا وظیفه‌شناس باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: اگر به‌درستی وظیفه خودمان را بشناسیم به شکلی می‌توانیم مردم را با کار خودمان آشنا کنیم، آنوقت مخاطب سلام خدا می‌شویم نه مخاطب لعن و عتاب خدا.

امام جمعه ساری معرفت دینی را شرط دیگر وظیفه‌شنایی عنوان کرد و ادامه داد: جا دارد به‌مناسبت ولادت امام هفتم (ع) به فرموده ایشان که فهم دین را لازمه بصیرت دانست اشاره کنیم.

این مسئول یادآور شد: یکی از فرامسئله‌های جامعه امروز ما ضعف معرفت و باور دینی عامه مردم است، اگر ما بتوانیم معرفت دینی را افزایش دهیم در مقابل با آفت‌ها توان مقابله خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم مردم و خودمان وظیفه‌شناس باشیم باید زمان‌شناس درست و فقیه دینی قوی داشته باشیم، حال گاهی انسان خودش نمی‌داند باید به رهبری‌ رجوع کنیم، مقام معظم رهبری صهیونیست‌ شناس‌ترین انسان‌ها هستند و معضلات زمانشان را کاملا می‌شناسند‌.

آیت الله محمدی لائینی در پایان تاکید کرد: وظیفه امروز همه ما تاکید بر حضور حداکثری و انتخاب اصلح است، کسی که شعائر انقلاب را بشناسد و باور داشته باشد است، باید معیارها را بگوئیم، اینکه چه کسی به شعارهای اصیل انقلاب نزدیک‌تر است.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار