بیش از ۷۰ هزار نظامی در ارتش رژیم صهیونیستی معلول شدند\

بیش از ۷۰ هزار نظامی در ارتش رژیم صهیونیستی معلول شدند

  • کد خبر: 2111104322
  • چاپ
  • انتشار: 30 خرداد 1403 - 05:47

یک رسانه رژیم صهیونیستیی در گزارش از معلولیت و نقص عضو ۷۰ هزار نظامی در ارتش این رژیم خبر داد.

به گزارش بامداد چهارشنبه استناد نیوز و به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، کانال هفت رژیم صهیونیستی گزارش داد که شمار معلولان ارتش این رژیم برای اولین بار از ۷۰ هزار نفر فراتر رفت، از جمله هشت هزار و ۶۶۳ نفر که پس از آغاز جنگ غزه در هفت اکتبر زخمی شده‌اند.

بر اساس این گزارش، شمار نظامیان معلول تحت درمان در بخش‌های توانبخشی وزارت دفاع پس از اضافه شدن هشت هزار و ۶۶۳ زخمی از هفت اکتبر (پانزدهم مهر ماه) برای اولین بار از ۷۰ هزار نفر گذشت.

این گزارش می‌افزاید: ۳۵ درصد مبتلایان پس از هفت اکتبر به دلیل بیماری‌های روانی و ۲۱ درصد آنها به دلیل آسیب‌های جسمی تحت درمان هستند.

در این گزارش آمده است: ریاست احیا وزارت دفاع در حال آماده‌سازی برای پذیرش حدود ۲۰ هزار زخمی جدید از زمان وقوع جنگ تا پایان سال ۲۰۲۴ است.

کانال هفت رژیم صهیونیستی همچنین گزارش داد که داده‌های ارائه شده توسط کنفرانس پزشکی این رژیم نشان می‌دهد که ماهانه بیش از یک هزار مرد و زن زخمی جدید برای درمان در این بخش بستری می‌شوند.

در ادامه این گزارش آمده است که ۹۵ درصد زخمی‌ها مرد هستند که حدود ۷۰ درصد آنها سرباز ذخیره هستند که نیمی از آنها بین ۱۸ تا ۳۰ سال سن دارند.

بر اساس تجزیه و تحلیل انجام شده توسط متخصصان، حدود ۴۰ درصد از زخمی‌هایی که تا پایان سال (۲۰۲۴) در بیمارستان بستری می‌شوند، ممکن است با واکنش‌های ذهنی مختلفی از جمله اضطراب، افسردگی، استرس پس از سانحه و مشکلات در سازگاری و ارتباط‌ مواجه شوند.

از میان حدود ۷۰هزار معلول ارتش که در بخش توانبخشی تحت درمان هستند، ۹ هزار و ۵۳۹ نفر از واکنش‌های پس از سانحه و روانی رنج می‌برند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار