مطالبات سوادکوهی ها از رئیس جمهور؛ از زمین فوتبال زیراب تا پل ناتمام شهر پلسفید\

مطالبات سوادکوهی ها از رئیس جمهور؛ از زمین فوتبال زیراب تا پل ناتمام شهر پلسفید

  • کد خبر: 2111104230
  • چاپ
  • انتشار: 26 ارديبهشت 1403 - 13:41

فرماندار سوادکوه با اشاره به سفرِ جمعه وزیر آموزش و پرورش به سوادکوه به عنوان نماینده رئیس‌جمهور گفت: در این سفر می‌توان مطالبات شهرستان از جمله زمین فوتبال، بیمارستان شهدای زیراب، پل ناتمام شهر پل‌سفید، مسائل محور سوادکود و فولاد را مطالبه کرد.


به گزارش استناد نیوز، در آستانه دور دوم سفر ریاست جمهوری به مازندران هستیم و از مرکز استان تا شهرستان‌هایش همگی به تکاپوی میزبانی افتاده‌اند تا استقبال خوبی از رئیس قوه مجریه و هیئت همراه داشته باشند، مردمان این خطه نیز در انتظار دیدار، مطالبات خود را مرور می‌کنند. سوادکوه نیز یکی از نقاط استان است که آماده میزبانی این سفر شده اگرچه این شهرستان کم برخوردار یکی از مقصدهای سفر شخص رئیس جمهور نیست اما همچون دور اول سفر در اسفند 1400 این بار در اردیبهشت 1403 نیز نماینده‌ای از سوی رئیس دولت سیزدهم وارد سوادکوه خواهد شد. در 20 اسفند 1400 بود که سید محمد حسینی؛ معاون پارلمانی وقت رئیس جمهور وارد سوادکوه شد و از نقاط مختلف شهرستان بویژه طرح‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری بازدید داشت. اگرچه بازدید‌ها صورت گرفت اما تنها مصوبه آن سفر پل شهر پل‌سفید بود.
تنها مصوبه سفر قبلی هنوز به سرانجام نرسید
در اسفند 1400 حسینی؛ معاون وقت رئیس جمهور بازدیدی از پل شهر پل‌سفید داشت، پلی که به عنوان گره ترافیکی محور سوادکوه سال‌ها به عنوان یک معضل ترافیکی حل نشده یاد می‌شود و طبق طرحی که بیش از 5 سال از آغاز عملیات اجرایی آن می‌گذرد قرار بر ساخت پل کابلی در پل‌سفید بوده که در شهریور 1402 مدیر حوزه ساخت و توسعه راه‌های مازندران نیاز مالی برای این طرح را حدود 1200 میلیارد تومان عنوان کرده بود و نماینده حوزه انتخابیه نیز گفته بود 500 میلیارد آن از دو بانک صادرات و ملی تامین شده است. اگرچه در اسفند 1400 معاون رئیس جمهور ساخت این پل را "نیاز اساسی برای باز شدن گره ترافیکی جاده سوادکوه" عنوان کرده و گفته بود " در سفر توجه ویژه‌ای به پل خواهد شد" و دوراهی آزادمهر را " نیازمند روگذر و زیرگذر " دانسته بود و در حال حاضر برای پل پل‌سفید پیمانکار شروع به فعالیت کرده تا بتواند یک عرشه پل را افراشته کند اما هنوز کار نهایی نشده و در این سفر نیز به عنوان مطالبه دوباره یادآوری خواهد شد.
نیاز به بودجه 30 میلیاردی برای زمین فوتبال زیراب
20 اسفند 1400 زمین فوتبال نیمه کاره زیراب نیز مورد بازدید حسینی قرار گرفت، زمینی که به واسطه مشکلاتی همچون نبود امکانات، رانش تپه مجاور، تعریض غیراصولی و طولانی شدن اتمام طرح، بیش از ده سال سوژه رسانه‌ها شده و بازدیدهای بیشماری از سطح استان تا کلان را به خود دیده و معاون رئیس جمهور نیز طی بازدیدی از این طرح گفته بود "سعی خواهد شد تا مشکلات رفع شود". اکنون اگرچه چمن زمین پهن شده اما هنوز وضعیت امکانات، پیست دو و میدانی دور آن، تثبیت دیواره رانشی تپه 70 متری به سرانجام نرسیده و به گفته مسئول گروه پیگیری زمین فوتبال؛ این طرح "نیازمند 30 میلیارد تومان بودجه برای سکو، رختکن، سرویس بهداشتی و تثبیت دیواره است"، طرح نیمه کاره‌ای که همچنان سوژه رسانه‌ها باقی مانده است.
بخش از تملک و دیوار حائل محور سوادکوه باقی مانده است
در اسفند 1400 معاون رئیس جمهور درمورد وضعیت طرح محور سوادکوه و وضعیت تملک مسیر گفته بود" برخی مناطق نیاز به تعریض و تملک خانه‌ها و مغازه‌ها دارد و نیازمند اعتبارات فراوانی است که به تدریج تزریق می‌شود"، در حال حاضر تملک در محور سوادکوه نه به طور کامل اما در چند مورد انجام شده است، دیوار حائل در محدوده شهری زیراب و پل‌سفید نیز بخش زیادی انجام و بخشی باقی مانده است.
مطالبه تغییر سطح بیمارستان شهدای زیراب را داریم
فرماندار شهرستان سوادکوه نیز از سفر وزیر آموزش و پرورش به سوادکوه و سوادکوه شمالی در سفر ریاست جمهوری به مازندران خبر داد و گفت: در سفری که رئیس جمهور به مازندران دارد طبق برنامه‌ای که گفته شده روز جمعه وزیر آموزش و پرورش به سوادکوه و سوادکوه شمالی خواهد آمد که البته به عنوان نماینده تام‌الاختیار رئیس جمهور در این سفر می‌توان مطالبات شهرستان از جمله موضوع زمین فوتبال، بیمارستان شهدای زیراب، پل شهر پل‌سفید، مسائل محور سوادکوه، بحث فولاد را نیز از وزیر داشت.
رمضان غلامی اِواتی افزود: پیشنهاد شده تا وزیر آموزش و پرورش نشست مشترکی با نخبگان دو شهرستان داشته باشد و همچنین به دلیل کمبود مدرسه در سوادکوه بحث ساخت یک مدرسه در زیراب و یک مدرسه در پل‌سفید، بازدید از اردوگاه روستای " سی پِی"، بازدید از دو مدرسه حادثه دیده از سیل در زیراب و پل‌سفید، آسفالت مدارس، امکانات سخت‌افزاری مطالبه خواهد شد.
وی گفت: علاوه بر حضور وزیر در شهرستان با مدیران کشوری هم ارتباط گرفتیم از جمله بنیاد مسکن و امور اراضی کشور تا به مسائل دو بحث مهم در سوادکوه رسیدگی شود.
نماینده عالی دولت در شهرستان سوادکوه، با اشاره به سفر رئیس جمهور در سال 1400 به مازندران و حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور به عنوان نماینده رئیس دولت سیزدهم در سوادکوه، خاطرنشان کرد: در آن سفر در مورد تملک محور سوادکوه پیشنهاد‌هایی شده بود که مواردی انجام شد، اما همه موارد انجام نشده است. در حوزه بهداشت و درمان نیز 19 میلیارد و 200 میلیون تومان بودجه گرفته شد و در این حوزه می‌توان گفت کار تمام شده است، علاوه بر آن 20 میلیارد تومان نیز برای بیمارستان شهدای زیراب هزینه شد.
غلامی اواتی تنها مصوبه مربوط به سفر قبلی را بحث پل پل‌سفید عنوان کرد و گفت: بحث پل پل‌سفید تنها مصوبه سفر قبلی بود که 120 میلیارد تومان نقدی گرفتیم و پیمانکار آمد و در حال کار هستند و 55 میلیارد تومان نیز قبل عید گرفته شد و در مجموع 175 میلیارد دریافت شد.
فرماندار سوادکوه تصریح کرد: باوجود طولانی شدن این طرح خواسته مردم سوادکوه کابلی شدن پل است و از وزیر نیز چنین انتظاری داریم.
وی بحث اصلی سوادکوه را تغییر سطح بیمارستان شهدای زیراب دانست و گفت: تلاش داریم تا سطح بیمارستان شهدای زیراب به سطح یک و از 50 تخت خوابی به 120 تخت خوابی تبدیل شود، زیرا اگر سطح تغییر کند شاهد حضور همه متخصصین و فوق‌تخصص‌ها در این مجموعه خواهیم بود. منبع / خبرگزاری تسنیمtelegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار