حمایت اقتصادی و اجتماعی بهزیستی مازندران از ۲۰۰ دختر فاقد سرپرست موثر\

حمایت اقتصادی و اجتماعی بهزیستی مازندران از ۲۰۰ دختر فاقد سرپرست موثر

  • کد خبر: 2111104215
  • چاپ
  • انتشار: 23 ارديبهشت 1403 - 09:50

مدیر کل بهزیستی مازندران از حمایت اقتصادی و اجتماعی این نهاد خدمات رسان به ۲۰۰ دختر فاقد سرپرست موثر خبر داد.

به گزارش استناد نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل بهزیستی مازندران؛ دکتر بریمانی مدیرکل بهزیستی استان ضمن گرامیداشت ولادت حضرت معصومه(س) و تبریک روز دختر و فرارسیدن دهه کرامت، گفت: قریب به ۹۵دختر بدسرپرست و بی سرپرست در مراکز شبانه روزی شبه خانواده بهزیستی استان نگهداری می شوند و ۲۰۰ دختر فاقد سرپرست موثر در نزد بستگان سببی و نسبی با حمایت اقتصادی و اجتماعی بهزیستی مازندران نگهداری می شوند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۲۸دختر با توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی خانواده، تحویل والدین شدند و ۸ دختر نیز ازدواج کردند تصریح کرد: همچنین بیش از ۹۰ تن از دختران کار هم از خدمات مددکاری و حمایتی بهزیستی استان بهره مند شدند.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به فعالیت مرکز دولتی شبانه روزی خانه سلامت برای حمایت از دختران در معرض آسیب و ارائه خدمات روانشناسی و مددکاری و حمایت های مادی و معنوی در این مرکز به ۱۱۸ دختر در سال گذشته یادآور شد: در مراکز ندای مهر بهزیستی مازندران در شهرستانهای ساری و آمل تعداد ۱۲۰ دختر در معرض آسیب در سال گذشته از خدمات بهزیستی بهره مند ‌شدند.

دکتر بریمانی بر ایجاد آرامش و آسایش دختران و فراهم نمودن ابزارهای توانمندسازی آنها با برگزاری کلاس‌های فنی و حرفه ای متناسب با نیاز جامعه در سازمان بهزیستی تاکید کرد و افزود: شایسته است تا فرزندان این مراکز ضمن الگو برداری از بزرگان دین و فراگیری مهارت های زندگی بیشترین تمرکز و زمان خود را صرف تحصیل دانش نمایند.

مدیر کل بهزیستی مازندران آینده روشن کشور را در گرو آموزش و پرورش همه جانبه کودکان و نوجوانان عنوان کرد و افزود: بانوان و دختران باید جایگاه واقعی و ارزش حقیقی خود را بشناسند و در جهت بالندگی، رشد و شکوفایی خود بکوشند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار