کی‌یف برای حملات تروریستی علیه مسکو ازتسلیحات انگلیسی بهره می‌برد\
  • مقام ارشد وزارت خارجه روسیه:

کی‌یف برای حملات تروریستی علیه مسکو ازتسلیحات انگلیسی بهره می‌برد

  • کد خبر: 2111104211
  • چاپ
  • انتشار: 22 ارديبهشت 1403 - 13:13

مقام ارشد وزارت خارجه روسیه می‌گوید که نیروهای اوکراینی برای انجام حملات تروریستی در خاک روسیه از تسلیحات انگلیسی استفاده می‌کنند.

به گزارش استناد نیوز و به نقل از راشاتودی، سرگئی بلیائف، مقام وزارت خارجه روسیه بر این باور است که نیروهای اوکراینی برای انجام حملات تروریستی در مناطق متعلق به روسیه، از تسلیحاتی که انگلیس برای‌شان مهیا کرده است، استفاده می‌کنند.

 

به گفته بلیائف، لندن با تأمین کمک تسلیحاتی به ارزش حدود ۸.۹ میلیارد دلار برای اوکراین از ابتدای جنگ در فوریه ۲۰۲۲، یکی از تامین‌کنندگان بزرگ کی‌یف محسوب می‌شود.

 

وی گفت: تسلیحاتی که انگلیس برای اوکراین فراهم کرده است، همواره در حملات تروریستی نیروهای اوکراینی علیه زیرساخت‌های غیرنظامی و همچنین غیرنظامیان دونباس و همچنین سایر مناطق روسیه استفاده می‌شود.

 

به گفته دیپلمات روس، کمک ۶۱۷ میلیون دلاری ماه گذشته لندن به کی‌یف که ریشی سوناک، نخست وزیر انگلیس آن را اعلام کرد، تلاشی برای دست و پا کردن نقشی برجسته‌تر برای لندن در ناتو و بین سایر کشورهای اروپایی بود.

 

دیپلمات روس افزود: انگلیسی‌ها وقتی شروع به ارسال موشک‌های کروز سایه طوفان و تانک‌های چلنجر ۲ به اوکراین کردند، روالی مشابه را در پیش گرفته و می‌خواستند به نخستین کشوری تبدیل شوند که چنین تسلیحاتی به اوکراین می‌دهد.

 

بلیائف با اشاره به هشدارهای متعدد دیپلمات‌های روسیه به همتایان انگلیسی درباره حمایت از رژیم ولودیمیر زلنسکی و تبعات خطرناک آن، گفت: خارج شدن لندن از مسیر رویارویی با روسیه از جمله لغو تحریم‌ها، شرطی الزامی برای احیای روابط دوجانبه سیاسی، تجاری و اقتصادی است.

 

روابط بین مسکو و لندن پس از اظهارات اخیر دیوید کامرون، وزیر خارجه انگلیس وخیم‌تر شد. کامرون گفته بود که اوکراین این حق را دارد تا از تسلیحاتی که لندن برایش تأمین کرده است، برای حمله به عمق استراتژیک روسیه استفاده کند!telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار