اهداف دانشگاه علوم پزشکی مازندران بهره گیری از هوش مصنوعی و نانو فناوری در حوزه پزشکی است\

اهداف دانشگاه علوم پزشکی مازندران بهره گیری از هوش مصنوعی و نانو فناوری در حوزه پزشکی است

  • کد خبر: 2111104206
  • چاپ
  • انتشار: 20 ارديبهشت 1403 - 08:48

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ورود به هوش مصنوعی در حوزه های آموزش، پژوهش، تشخیص ودرمان بیماری و استفاده از فناوری های جدید و نانو فناوری در حوزه پزشکی و ورود به عرصه آینده پژوهی را از جمله اهداف دانشگاه در سال جاری اعلام کرد و گفت که امیدوارم با همکاری اساتید و اعضای هیات علمی به این اهداف دست پیدا کنیم.

به گزارش استناد نیوز، دکتر فرهاد غلامی، رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مراسم گرامیداشت مقام استاد و تجلیل از اساتید دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه این دانشگاه از نظر وسعت شبکه بهداشتی، درمانی و حوزه پژوهش جزو ده دانشگاه برتر علوم پزشکی کشور است، گفت: اساتید و هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ۳۶ سال گذشته نقش ویژه ای در ارتقای این دانشگاه ایفا کردند که جا دارد از همه آن ها تشکر و قدردانی کنم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۲ دانشکده، ۴ پژوهشکده، ۲۳ مرکز تحقیقات، ۲۶ بیمارستان، ۲۲ شبکه بهداشت و درمان، ۳۸۰ مرکز جامع سلامت و یکهزار و ۱۰۰ خانه بهداشت در سطح استان فعال هستند، ادامه داد: صدور مجوز راه اندازی دانشکده طب ایرانی و گیاهان دارویی و طب ایرانی ، راه اندازی ساختمان جدید بیمارستان رازی، احداث واحد فناوری دارویی، جذب بیش از ۲۰۰ دانشجوی خارجی و افزایش ۸ رشته دانشگاهی از جمله اقدامات دانشگاه در سال گذشته بوده است.

وی رکن اصلی پیشرفت دانشگاه علوم پزشکی مازندران را اعضای هیات علمی دانست و افزود: جهش دانشگاه از نسل ۲ به ۴ از اهداف اصلی دانشگاه علوم پزشکی مازندران است که ویژگی اساسی دانشگاه های نسل ۴ ارتباط با جامعه می باشد بنابراین در این حوزه باید اقدامات اساسی صورت گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تاکید کرد: اعضای هیات علمی، کارکنان دانشگاه علوم پزشکی و خانواده های آنان بخشی از جامعه هستند بنابراین با ارتقای سواد سلامت و توانمندسازی آنان اقدامات اساسی در جهت افزایش آگاهی جامعه نسبت به حفظ سلامت روانی و جسمی برداشته می شود.

دکتر غلامی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران جایگاه خوبی در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور دارد، گفت: ورود به هوش مصنوعی در حوزه های آموزش، پژوهش، تشخیص ودرمان بیماری و استفاده از فناوری های جدید و نانو فناوری در حوزه پزشکی و ورود به عرصه آینده پژوهی از جمله اهداف دانشگاه در سال جاری است که امیدوارم با همکاری اساتید و اعضای هیات علمی به این اهداف دست پیدا کنیم.

شایان ذکر است؛ در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی مازندران دارای ۵۸۰ عضو هیات علمی است و بیش از ۶۲۰۰ دانشجو در ۱۳۵ رشته مشغول به تحصیل هستند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار