حفظ، حراست و پاکسازی از حریم راه ها فقط وظیفه راهداری نیست/ برخورد با بیش از ۵ هزار مورد تجاوز به حریم راه مازندران\

حفظ، حراست و پاکسازی از حریم راه ها فقط وظیفه راهداری نیست/ برخورد با بیش از ۵ هزار مورد تجاوز به حریم راه مازندران

  • کد خبر: 2111104184
  • چاپ
  • انتشار: 16 ارديبهشت 1403 - 16:44

مسئول واحد حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران از شناسایی پنج هزار و ۶۲۷ مورد تخلف در حریم راه های این استان توسط گشت صیانت از حریم در فروردین ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش استناد نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران ، علی محمد لطفی گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم راه های مازندران به صورت مستمر توسط گشتهای راهداری شناسایی می شوند که در فروردین ماه سال جاری ، 105 مورد برخورد با دستفروشان حاشیه راه، 370 مورد جمع آوری تابلوها و بنرهای غیرمجاز، 14 مورد انسداد راه دسترسی غیرمجاز و 58 مورد برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز صورت پذیرفت.

وی تصریح کرد: به استناد ماده ۱۷ قانون ایمنی راهها ، ایجاد هرگونه ساختمان و دیوارکشی و تاسیسات به شعاع صد متر از انتهای حریم راهها و حریم راه آهن های کشور و در طول کنارگذرهائی که وزارت راه و شهرسازی احداث کرده یا می‌کند و یا مسئولیت نگهداری آن را به عهده دارد بدون کسب مجوز از وزارت مذکور ممنوع است.

لطفی با بیان این که درصورت عدم برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم راه های استان، در بحث ایمنی با چالش جدی مواجه خواهیم شد، اظهار داشت: حفظ و حراست و پاکسازی از حریم راه ها نیازمند یک همت و عزم استانی و ملی بوده که می بایست تمامی دستگاه های ذیربط خود را ملزم به اجرای آن بدانند.

مسئول حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بر لزوم اجرای قوانین و مقررات ایمنی راه ها تاکید کرد و افزود : مردم فهیم استان قبل از هرگونه فعالیتی در خصوص ساخت و ساز در حریم راه نسبت به اخذ مجوز لازم از این اداره کل اقدام کنند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار