تنها بالگرد اورژانس هوایی۱۱۵ مازندران وارد مدار خدمات‌رسانی شد\

تنها بالگرد اورژانس هوایی۱۱۵ مازندران وارد مدار خدمات‌رسانی شد

  • کد خبر: 2111103994
  • چاپ
  • انتشار: 19 بهمن 1402 - 20:25

در ایام الله دهه مبارک فجر با حضور استاندار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، معاون توسعه مدیریت منابع و برنامه ریزی دانشگاه، امام جمعه و فرماندار آمل، رئیس اورژانس۱۱۵ استان، مدیر روابط عمومی دانشگاه و جمعی از مدیران حوزه سلامت شهرستان آمل، تنها بالگرد اورژانس هوایی۱۱۵ مازندران مستقر در پایگاه اورژانس هوایی۱۱۵ در آمل که جهت تعمیر و بازسازی از چرخه خدمت خارج شده بود وارد مدار خدمات‌رسانی شد.


به گزارش استناد نیوز، خاطرنشان میگردد که بالگرد جایگزین در طی مدت تعمیر بالگرد اصلی در استان فعالیت میکرد.
دکتر فرهاد غلامی رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه جاده های استان مازندران به دلیل گردشگرپذیر بودن در ایام تعطیلات پر ازدحام و شلوغ است، گفت: بالگرد اورژانس هوایی۱۱۵ در مناطقی که امکان عبور آمبولانس ها به دلیل ترافیک سنگین وجود ندارد می تواند با حضور در محل حادثه به راحتی مصدومین را جابجا کند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر اتوبوس آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ استان در 3محور کندوان، هراز، و کیاسر مستقر هستند، افزود: با رایزنی های انجام شده به زودی آمبولانس دریایی۱۱۵ نیز در استان راه اندازی می شود که مازندران پیشگام در این حوزه می باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به توجه دولت سیزدهم به ارتقای حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد و از اهمیت به تامین سلامت جامعه بعنوان اولویت نخست در این دولت اشاره کرد و گفت: ۵۰۰ دستگاه آمبولانس جهت جایگزینی آمبولانس های فرسوده اورژانس های کشور خریداری شده است تا بتوان خدمات بهتر را به مردم ارایه کرد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۳۰ دستگاه آمبولانس ۳ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۰ دستگاه موتورلانس در استان مازندران خدمات ارائه می کنند، افزود: همکارانم در اورژانس پیش بیمارستانی شبانه روزی فعالیت و خدمات تخصصی را به جامعه ارایه می دهند که جا دارد از این خدمات تشکر و قدردانی کنم.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار