افزایش 193 درصدی تعداد صدور مجوز ترخیص نهاده های دامی از بنادر سه گانه استان\

افزایش 193 درصدی تعداد صدور مجوز ترخیص نهاده های دامی از بنادر سه گانه استان

  • کد خبر: 2111103925
  • چاپ
  • انتشار: 05 بهمن 1402 - 08:20

 مدیرکل دامپزشکی مازندران، گفت: در نشستی باقی مانده نهاده های دامی وارداتی ترخیص نشده از بندر امیر آباد تعیین تکلیف شد تا با دستور دادستان شهرستان بهشهر سرعت آن افزایش یابد.


به گزارش روز پنج شنبه استناد نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی مازندران در نشست مشترکی که با حضور مدیر کل دامپزشکی، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بهشهر،دادستان بهشهر،رئیس بندر امیرآباد، رئیس استاندارد این شهرستان در بندر امیرآباد بهشهر برگزار گردید، باقی مانده نهاده های دامی وارداتی ترخیص نشده از بندر امیر آباد تعیین تکلیف شد تا با دستور دادستان شهرستان بهشهر سرعت آن افزایش یابد.
دکتر آقاپور کاظمی مدیرکل دامپزشکی مازندران در این خصوص اظهار داشت: در حال حاضر واردات نهاده دامی براساس نیاز به علوفه و نهاده‌های دامی در داخل کشور صورت می گیرد از این رو توجه به این مسئله ضروری است.
وی ادامه داد: در راستای حفظ سرمایه های دامی و ارتباط مستقیم نهاده و خوراک دام با افزایش تولیدات دامی در کشور و به تبع آن رشد اقتصادی حاصل از این تولیدات، می‌توان گفت که واردات نهاده دامی دارای اهمیت خاصی در اقتصاد کشور است.
آقاپور کاظمی افزود: این نهاده‌ها معمولا برای تغذیه دام و طیور مورد استفاده قرار می‌گیرند و شامل ذرت، جو، کنجاله سویا، دانه های روغنی و .. هستند که نوع و میزان واردات نهاده دامی بر اساس سیاست‌های کلی کشور تعیین می‌شود تا پاسخگوی نیازها باشند.
مدیرکل دامپزشکی مازندران در حاشیه این نشست از افزایش 193 درصدی تعداد صدور مجوز ترخیص نهاده هایی مانند جو، درت دامی، و کنجاله پنبه توسط دامپزشکی از بنادر سه گانه استان از ابتدای سال تا کنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: میزان ترخیص این نهاده ها از ابتدا سال تا کنون 2 میلیون 684 هزار 502 تن می باشد این درحالی است که در مدت مشابه سال قبل 1 میلیون 981 هزار 367 تن بوده است که نشان از رشد 35 درصدی وزن نهاده های ترخیص شده دارد.
وی همچنین ادامه داد: مجوز واردات و نظارت بهداشتی در سال 1402 به تعداد 936 مورد است که که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 275 مجوز صادره شده 240 درصد رشد داشته است همچنین در میزان این واردات نیز نسبت به سال گذشته شاهد 177.8 درصد رشد هستیم.
وی در پایان گفت:با تصمیمات گرفته شده برای ترخیص باقی مانده نهاده های دامی در بندر با دستور دادستان شهرستان بهشهر صورت گرفته و این امر با سرعت وسهولت بیشتری اجرا می گردد.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار