۸۷ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال مازندران غربالگری شدند\

۸۷ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال مازندران غربالگری شدند

  • کد خبر: 2111103911
  • چاپ
  • انتشار: 02 بهمن 1402 - 08:22

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران از غربالگری ۸۷ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال تحت پوشش این دانشگاه از نظر بیماری دیابت و پرفشاری خون خبر داد.

به گزارش استناد نیوز، دکتر رضا صفری عربی با اعلام اینکه درصد مشارکت صورت گرفته در پویش ملی سلامت طی ۷۰ روز از اجرای آن در سطح کشور۷۲ درصد می باشد، از غربالگری ۱ میلیون و ۸۵۹ هزار نفر معادل ۸۷ درصد از جمعیت مشمول در استان در زمان مشابه خبر داد. 

دکتر صفری افزود: ۳۹۷۰۰۰ نفر مبتلا به پیش فشارخون شناسایی شده اند و تعداد افراد مشکوک به فشارخون کشف شده ۳۳۰۰۰ نفر هستند که معادل۱.۸ درصد از افراد غربالگری شده هستند.

وی ادامه داد: تعداد مبتلایان به پیش دیابت نیز ۲۲۷۰۰۰ می باشد و ۳۲۳۶۰ نفر مشکوک به دیابت جدید کشف شده اند که معادل ۱.۸ درصد افراد شرکت کننده در پویش ملی سلامت می باشد. 

رئیس مرکز بهداشت استان مازندران با اعلام اینکه ۴۲.۱ درصد از افراد غربالگری شده در استان اضافه وزن داشتند و ۲۲ درصد چاق هستند، درصد غربالگری در کشور در زمان مشابه را ۶۵.۵ درصد عنوان کرد و اظهار کرد: نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر از مشمولان مازندرانی در این پویش غربالگری نشدند که باید برای انجام تست های غربالگری به پزشک خانواده خود یا نزدیکترین خانه بهداشت یا مرکز جامع سلامت مراجعه کنند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار