۲ هزار و ۷۰۰ تخلف اضافه تناژ در جاده‌های مازندران کشف شد\

۲ هزار و ۷۰۰ تخلف اضافه تناژ در جاده‌های مازندران کشف شد

  • کد خبر: 2111103820
  • چاپ
  • انتشار: 12 دی 1402 - 08:19

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران اظهار کرد: در راستای طرح تشدید برخورد با متخلفین اضافه تناژ طی نه ماه سال جاری ۲۷۴۷ تخلف اضافه تناژ شناسایی و اعمال قانون شده است.

 

به گزارش روز سه شنبه استناد نیوز و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از مازندران، حسن جهانیان گفت: با توجه به اهمیت نقش بار حمل شده بیش از ظرفیت مجاز وسیله نقلیه در کاهش ایمنی تردد، طرح شناسایی برخورد با متخلفین اضافه تناژ با رویکرد شناسایی و برخورد با موارد تخلف تناژ بالا که آسیب بیشتری بر بستر و ابنیه فنی راه وارد می کند، از ابتدای سال جاری با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: طرح مذکور در قالب گشت های مشترک به اتفاق پلیس راه استان و انجمن های صنفی شرکت های حمل و نقل کالا، در کلیه محورها به خصوص در مبادی بارگیری (معادن) انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران تصریح کرد: طبق بررسی های به عمل آمده در ۹ ماهه سال جاری، مقدار۶۸۰۸ تن بار بیش از ظرفیت مجاز توسط وسایل نقلیه مورد شناسایی و اعمال قانون قرار گرفته است.

جهانیان خاطر نشان کرد: با توجه به سهم بسیار زیاد این دسته از وسایل نقلیه در ترددهای روزانه استان، به منظور تشدید برخورد با متخلفین در محورهای پرتخلف از جمله هراز، سوادکوه و ساری - نکا، ضمن نظارت و کنترل توسط باسکولهای ثابت و سیار در مبادی بارگیری، اقدامات پیشگیرانه ای نیز به جهت جلوگیری از تکرار تخلف و خسارت به سرمایه ملی با همکاری پلیس راه از جمله توقیف وسیله نقلیه در پارکینگ ، لغو کارت هوشمند راننده و ناوگان و.... در دست اجرا است.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار