شناسایی ۲ هزار و ۷۵۳ مورد تجاوز به حریم راه های مازندران\
  • از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه؛

شناسایی ۲ هزار و ۷۵۳ مورد تجاوز به حریم راه های مازندران

  • کد خبر: 2111103812
  • چاپ
  • انتشار: 10 دی 1402 - 13:25

مسوول واحد حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران از شناسایی ۲ هزار و ۷۵۳ مورد تخلف در حریم راه‌های این استان توسط گشت صیانت از حریم از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه خبر داد.

به گزارش استناد نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران، علی محمد لطفی روز یکشنبه گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم راه‌های مازندران به صورت مستمر توسط گشت‌های راهداری شناسایی می‌شوند که در این مدت ۴۲۹ مورد برخورد با دستفروشان حاشیه راه، یک هزار و ۸۲۰ مورد جمع آوری تابلوها و بنرهای غیرمجاز، ۶۲ مورد انسداد راه دسترسی غیرمجاز و ۴۶۰ مورد برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز انجام پذیرفت.

وی ادامه داد: به استناد ماده ۱۷ قانون ایمنی راهها، ایجاد هرگونه ساختمان و دیوارکشی و تاسیسات به شعاع ۱۰۰ متر از انتهای حریم راه‌ها و حریم راه آهن‌های کشور و در طول کنارگذرهایی که وزارت راه و شهرسازی احداث کرده یا می‌کند و یا مسوولیت نگهداری آن را به عهده دارد بدون کسب مجوز از وزارت مذکور ممنوع است.

لطفی با بیان این که درصورت برخورد نشدن با ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم راه‌های استان، در بحث ایمنی با چالش جدی مواجه خواهیم شد، افزود: حفظ و حراست و پاکسازی از حریم راه‌ها نیازمند یک همت و عزم استانی و ملی بوده که می‌بایست تمامی دستگاه‌های ذیربط خود را ملزم به اجرای آن بدانند.

مسوول حریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بر لزوم اجرای قوانین و مقررات ایمنی راه‌ها تاکید کرد و گفت: مردم فهیم استان قبل از هرگونه فعالیتی در خصوص ساخت و ساز در حریم راه نسبت به اخذ مجوز لازم از این اداره کل اقدام کنند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار