برگزاری اولین دوره آموزشی تیم دامپزشکی مازندران در روسیه\

برگزاری اولین دوره آموزشی تیم دامپزشکی مازندران در روسیه

  • کد خبر: 2111103644
  • چاپ
  • انتشار: 04 آبان 1402 - 09:53

دکتر حمزه آقاپور گفت: اولین دوره آموزشی ویژه تیم دامپزشکی مازندران با موضوع میکروبیولوژی در حوزه شیر برگزار شد

به گزارش روز پنج شنبه استناد نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی مازندران پیرو پیگیری مصوبات تفاهم نامه منعقد شده استاندار مازندران در سفر به روسیه و با دعوت سازمان دامپزشکی روسیه هیئتی متشکل از سرپرست اداره کل دامپزشکی مازندران و فعالین بخش خصوصی در حوزه لبنی و فرآورده خام دامی و آبزیان به این کشور اعزام شدند تا آموزش های مورد نیاز موضوع توافق صورت گرفته انجام شود.

وی ادامه داد: در اولین روز این دوره آموزشی که در مرکز دولتی تحقیقاتی و آزمایشگاهی آریا با حضور پروفسور واسیلی ایوانویچ برگزار گردید به موضوعاتی همچون ضوابط و دستورالعمل های مرتبط در حوزه صادرات فرآورده خام دامی و لبنی، ضوابط مرتبط با مباحث میکروبی، شیمیایی باقیمانده های دارویی، شیمیایی، سموم ، فلزات سنگین، تقلبات و... نحوه نشانه گذاری، ضوابط قرنطینه ای و گمرکی، نحوه مستند سازی، نمونه برداری و انجام پایش ها، آزمایشات دولتی، صادراتی و آزمایشات خود کنترلی پرداخته شد.

سرپرست اداره کل دامپزشکی مازندران همچنین از بازدید بخش های مختلف شیمایی و میکروبی آزمایشگاه این موسسه تحقیقاتی خبر داد و گفت: این بازدید در راستای آشنایی با نحوه انجام فرایندهای آزمایشگاهی بر روی شیر و لبنی انجام شد و اقدامات صورت گرفته توسط آزمایشگاه در تایید سلامت محصولات لبنی صادراتی مورد بررسی قرار گرفت.

شایان ذکر است دوره های آموزشی هیئت اعزامی دامپزشکی مازندران به مدت ۴ روز از ۸ صبح تا ۱۶عصر برگزار می گردد.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار