تند شدن دور حرکت چرخ صنعت شهرستان سیمرغ\

تند شدن دور حرکت چرخ صنعت شهرستان سیمرغ

  • کد خبر: 2111103620
  • چاپ
  • انتشار: 29 مهر 1402 - 16:20

 دیدگاه‌های رئیس جمهور در ارتباط با شفاف‌سازی وضعیت کارخانه‌ها، واحدهای تولیدی راکد یا تعطیل کشور و درخواست ایشان از مسوولان امر در ارتباط با وضعیت جهش تولید در حوزه صنعت و اشتغال و ارایه راهکارهای عملی در شتاب‌بخشی فعالیت‌های این حوزه و اخذ تقاضای تسهیلات صنعتگران‌شهرستان سیمرغ نوید بخش روزهای خوش آینده این بخش از اقتصاد شهرستان است.

خبرنگار: مریم معینی 

از سوی دیگر اهمیت دستاورد دولت سیزدهم برای احیای واحدهای صنعتی در ماه‌های گذشته از این حیث دارای اهمیت است که در سیمرغ به عنوان یکی از کوچکترین شهرستان مازندران ردپای حمایت های دولت هویداست و ۱۸واحد صنعتی برای دریافت این نوع وام ثبت نام کردند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سیمرغ روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار استناد نیوز با بیان اینکه از شهریورماه پارسال تا شهریورماه امسال هفت جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در این شهرستان برگزار شد ، گفت: خروجی این جلسات ۱۸ مصوبه برگزار بود که تاکنون ۷۰ درصد مصوبات عملیاتی شده است. 

چنگیز گلدوست تعداد واحدهای ثبت نام شده برای دریافت تسهیلات ۱۸ واحد به ارزش ۴۴ میلیارد تومان اعلام کرد. 

وی تعداد پرونده های دریافت تسهیلات مشاغل خانگی را ۱۰فقره پرونده اعلام کرد و افزود : ۳۸۰ میلیون تومان تسهیلات در این بخش پرداخت شد. رییس صمت سیمرغ گفت: امسال هم در این حوزه ۱۸ پرونده به ارزش ۶۷۵ میلیون تومان به بانکهای عامل معرفی شدکه تاکنون هفت نفر تسهیلات خود را دریافت کردند و مابقی هم در حال دریافت هستند .

رئیس صمت سیمرغ تعداد اشتغالزایی پارسال را ۱۱۰ نفر اعلام کرد و افزود: امسال هم تعهد داریم تا برای ۱۸۰ نفر اشتغال ایجاد کنیم که تاکنون اشتغال برای ۴۶ نفر انجام و برای ۵۵ نفر هم در حال انجام است.

گلدوست با بیان اینکه ۴۹ واحد صنعتی در داخل شهرک و ۱۳ واحد هم خارج از شهرک مستقر است، افزود : این تعداد واحدها با ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شخصی ایحاد شده است .

وی تعداد ایجاد اشتغال از طریق این واحدهای صنعتی را ۵۰۰ نفر اعلام کد .

رئیس صمت شهرستان سیمرغ در ادامه با اعلام اینکه از شهریورماه سال گذشته تا شهریورماه امسال ۶۷۰ مورد بازرسی از سطح اصناف این شهرستان انجام شده است، گفت که از این تعداد بازرسی های انجام شده برای ۷۱ واحد به ارزش حدود ۴۱ میلیارد تومان پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند. 

گلدوست تعداد بازرسی از واحدهای خبازی را ۳۶۰ مورد اعلام کرد و گفت که از این تعداد هم ۴۴ پرونده به ارزش ۱۳۰ میلیون ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

وی گفت که همچنان یک پرونده سم کشاورزی به ارزش ۴۳ میلیون ریال تشکیل شد..

رئیس صمت سیمرغ در پایان عمده ترین مشکلات مطرح شده از سوی واحدهای صنعتی را تسهیلات اعلام کرد و گفت : اگر از طریق سامانه رونق تولید و تبصره ۱۸ به این واحدها تسهیلات تعلق بگیرد آنان هم رونق بیشتری خواهند یافت.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار