گفتگو\
پیرتکیه نگینی در دل موسی کلای شهرستان سیمرغ

 آنچه از متولیان و پیرمردان سینه به سینه نقل شده روستای موسی کلا در زمان قدیم دارای هفت تکیه بوده است و چون قدمت تاریخی این تکیه نسبت به تکایای دیگر بیشتر بوده به همین مناسبت پیرتکیه گفته اند و از آن زمان تاکنون با گذشت زمان همچنان این مکان پایگاه برگزاری بسیاری از برنامه هااست.

مسابقه جهانی ، آزمون پیش روی کبدی کار مازنی

سرکل کبدی یکی از رشته های ورزشی که در آن ورزشکاران مازندران در سطح ملی افتخارآفرین هستند،میثم قنبری ازجمله نام آوران مازنی این رشته است. 

تلاش شمشیربازان قائمشهر برای تصاحب عناوین بیشتر

مسابقات قهرمانی کشوری شمشیربازی طی ماههای آینده با حضور سرشناسان این رشته ورزشی در تهران برگزار می شود و شمشیربازان قائمشهری به عنوان مدعیان تصاحب عناوین در این رقابت ها درحال آماده سازی هستند.

زورخانه، نمایش قدمت و اعتبار ورزش ایرانی اسلامی

 زورخانه ، ورزش آمیخته با آموزه های دین اسلام بیش از هفت هزار سال قدمت دارد. 

پرچم کتابخوانی قائمشهر بالاست/بیش از پنج هزار قائمشهری عضو کتابخانه هستند

تعداد اعضای فعال کنابخوان به عنوان پارامتری برای میزان گرایش افراد یک روستا ، یک شهر و یک استان به فرهنگ کتاب و کتابخوانی به شمار می رود و قائمشهر با داران بودن پنج هزار و یکصد عضو در این شاخص وضعیت قابل قبولی دارد..

ردپای پررنگ اداره صنعت قائمشهر در رونق مشاغل خانگی/ پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به ۴۳ نفر در قائمشهر

کمک به رونق مشاغل خانگی در کشور با پرداخت تسهیلات با کارمزد پایین در حال انجام است و از بین سازمان ها و نهادهای متولی معرفی متقاضیان دریافت این نوع تسهیلات ، صنعت،‌معدن و تجارت قرار دارد.

باغدار موسی کلایی؛ استفاده حداکثری از ظرفیت گلخانه برای تولید انواع محصولات

مازندران همواره به داشته های باغی و کشاورزیش معروف و مطرح است اما اینکه برخی افراد با توان بالا و بکارگیری شیوه ها و روش های منحصر بفرد توانسته اند در این زمینه گل بکارند جای بسی خرسندی دارد.

مازندرانی ها ۸۳ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

رئیس اداره زکات کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران با اعلام اینکه در ۶ ماه نخست امسال ۸۳ میلیارد تومان زکات جمع آوری شده است، گفت که درصدد هستیم تا در ۶ ماه دوم امسال هم ۵۰ میلیارد تومان زکات از مردم و خیرین جمع آوری کنیم.

تاریخ سازی کاراته کای قائمشهری در میادین ورزشی/۲۶ مدال دشت بنیامین علیزاده از میادین ورزشی

در کنارتمام پستی و بلندی هایی که در مسیر ورزشکاران و فعالان آن وجود دارد رویش پدیده های جدید به نوعی خود ثمره همان تلاش ها هیجان انگیز است.

مطلوب سازی، حرف اول و آخر شهرداری قائمشهر در خدمات رسانی به شهروندان

خدمات شهرداری قائمشهر فراتر از نونوار و زیباسازی شهری همچون اجرای مبلمان ، ایجاد جداول و کاشت گل و گیاه است و اخیرا بروزرسانی و مطلوب سازی تجهیزات و امکانات خدماتدهی  به شهروندان تلاش ها بر این است تا خدماتی شایسته قائمشهری ها ارائه شود. 

صندوق صدقه جای خود را به کارت صدقه می دهد
  • معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد مازندران؛

صندوق صدقه جای خود را به کارت صدقه می دهد

 معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد مازندران با اشاره به برنامه جایگزین کردن شیوه های جمع آوری کمک های مردمی در استان خبرداد و گفت که در تلاش هستیم تا به جای صندوق صدقه از طریق کارت صدقه کمک های مردمی به محرومان را جمع آوری کنیم.

تند شدن دور حرکت چرخ صنعت شهرستان سیمرغ

 دیدگاه‌های رئیس جمهور در ارتباط با شفاف‌سازی وضعیت کارخانه‌ها، واحدهای تولیدی راکد یا تعطیل کشور و درخواست ایشان از مسوولان امر در ارتباط با وضعیت جهش تولید در حوزه صنعت و اشتغال و ارایه راهکارهای عملی در شتاب‌بخشی فعالیت‌های این حوزه و اخذ تقاضای تسهیلات صنعتگران‌شهرستان سیمرغ نوید بخش روزهای خوش آینده این بخش از اقتصاد شهرستان است.

عزم دولتی ها برای رونق بخشیدن فعالیت شرکت زغالسنگ مرکزی در سوادکوه

شانزدهمین سفر شهرستانی استاندار مازندران امروز یکشنبه به شهرستان سوادکوه انجام شد و در بازدید از زغالشویی شرکت البرز مرکزی واقع در این شهرستان ، استاندار و نیز معاون وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت از اجرای مصوبات برای رونق بخشیدن به فعالیت این کارخانه خبردادند.

بالا بودن نرخ بروز سرطان های گوارشی در مازندران

براساس آمارهای رسمی وزارت بهداشت میزان بروز سرطانها در حال افزایش است و طی سالهای اخیر، سرطانهای معده و روده بزرگ همواره جزو ۱۲ سرطان شایع کشور بوده و متاسفانه نرخ بروز آنها در سه استان مازندران، گیلان و گلستان بیشتر از نرخ بروز در کشور است.

ورود قائمشهر قطب مرکبات کشور به صادرات/روسیه و ازبکستان مقصد صادرات مرکبات قائمشهر

سطح باغات مرکبات شهرستان قائمشهر به حدود 15 هزار هکتار می رسد که از این حیث و همچنین میزان تولید این نوع محصول همواره از آن به عنوان قطب تولید مرکبات کشور یاد می شود . 

سه شنبه های کارگشای شهردار قائمشهر/گره گشایی مشکلات بیش از ۵۰ شهروند قائمشهری

سه شنبه ها و برنامه ملاقات مردمی مهندس کاظم علیپور به پای ثابت برنامه های هفتگی شهردار قائمشهر مبدل شده ،‌برنامه ای که گره مشکلات بسیاری از شهروندان درآن برطرف شده است و در برنامه های آتی هم برطرف خواهدشد.

صفحه1 از2

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار