مهلت تحویل برنج پرمحصول سال گذشته تا پایان مهرماه تمدید شد\

مهلت تحویل برنج پرمحصول سال گذشته تا پایان مهرماه تمدید شد

  • کد خبر: 2111103569
  • چاپ
  • انتشار: 18 مهر 1402 - 11:38

در راستای سیاستهای حمایتی دولت از تولید محصولات کشاورزی و رونق بخشی به بازار برنج، طرح خرید توافقی برنج پرمحصول که از نیمه دوم مرداد ماه سالجاری توسط اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران آغاز گردید تا پایان مهرماه تمدید شد.

به گزارش روز سه شنبه استناد نیوز و به نقل از روابط عمومی،  مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با بیان این مطلب اظهار داشت: اداره کل غله برابر دستورالعمل های ابلاغی اقدام به عقد قرارداد با تشکل های صنفی و تحویل گرفتن برنج پرمحصول تولیدی سال گذشته نمود و تاکنون 28 مباشر شامل شالیکوبی ها و تعاونی روستایی استان با عقد قرارداد تحویل 20 هزار تن برنج ندا، شیرودی و فجر در این طرح همکاری می نمایند.

عباسعلی وفائی نژاد با بیان اینکه در ابتدا زمان پایان طرح خرید توافقی برنج پرمحصول سال گذشته تا پایان شهریور اعلام شده بود ، از تمدید زمان تحویل گیری برنج خبر داد و گفت: با پیگیری های صورت گرفته به منظور اینکه کشاورزان مشکلی از باب عدم تحویل مانده برنج سال گذشته نداشته باشند ، زمان تحویل گیری این محصولات تا پایان مهرماه تمدید شد.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود 8300 تن برنج پرمحصول ندا و شیرودی تولید سال 1401 از مراکز طرف قرارداد تحویل گرفته شد افزود: مطالبات مراکز طرف قرارداد به صورت هفتگی و پس از تحویل و تائید لیست کشاورزان شالیکار توسط مدیریت های جهاد کشاورزی هر شهرستان پرداخت خواهد شد که با توجه به اسناد تایید شده تاکنون مبلغ 238 میلیارد تومان به حساب مباشرین خرید واریز گردیده است.

وفائی نژاد در خصوص خرید برنج تولید سالجاری نیز افزود: در صورت ابلاغ دستورالعمل جدید برای خرید برنج تولید شده در سال 1402 ، این اداره کل آمادگی لازم برای ادامه فرایند خرید طبق سیاستهای ابلاغی را دارد.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار