۹ مرکز برای خرید تضمینی سویا در مازندران آماده شد\

۹ مرکز برای خرید تضمینی سویا در مازندران آماده شد

  • کد خبر: 2111103568
  • چاپ
  • انتشار: 17 مهر 1402 - 16:30

مدیرکل غله مازندران آغاز عملیات خرید تضمینی دانه روغنی سویا را اواخر مهرماه اعلام کرد و گفت: در سال زراعی جاری قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی سویا، با ۲ درصد ناخالصی و ۱۲ درصد رطوبت ۳۳ هزار تومان می‌باشد.

به گزارش استناد نیوز، عباسعلی وفایی نژاد روز دوشنبه در جلسه هماهنگی خرید تضمینی دانه روغنی سويا ، افزود: در مراکز خرید تضمینی اداره کل غله، دانه سویا با ناخالصی ۱ تا ۸ درصد و رطوبت ۹ تا ۲۰ درصد قابل خریداری می‌باشد.

مدیرکل غله مازندران از تجهیز و راه اندازی ۹ مرکز خرید تضمینی سویا در استان خبر داد و گفت: تمهیدات لازم برای آغاز عملیات خرید تضمینی دانه سویا از جمله آموزش عوامل تشخیص و ذیحساب و کالیبراسیون باسکول و لوازم آزمایشگاهی، استقرار نماینده بانک کشاورزی و نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی در مراکز خرید، اطلاع رسانی محیطی و صدور معرفی نامه کشاورز از سوی جهاد کشاورزی اتخاذ شد.

وفائی نژاد افزود: راه اندازی مراکز خرید تضمینی سویا پس از اعلام نیاز توسط جهاد کشاورزی هر شهرستان صورت خواهد گرفت.

او همچنین با اشاره به سطح زیر کشت سویا در استان مازندران، گفت: ۴۷۳۷ هکتار از مزارع مازندران زیر کشت این محصول می‌باشد که طبق آمار و پیش بینی‌های سازمان جهاد کشاورزی انتظار می‌رود بیش از ۷ هزار تن سویا از مزارع استان برداشت شود.

مدیرکل غله مازندران با بیان اینکه کشاورزان برای تحویل محصول می‌بایست در سامانه جامع پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت نام کرده باشند، افزود: کشاورزان در زمان تحویل محصول، کارت ملی و شماره حساب فعال بانک کشاورزی خود را به همراه داشته باشند.

او از کشاورزان مازندرانی خواست: به دستورات کارشناسان کشاورزی عمل کرده و از برداشت زودهنگام یا در زمانی که رطوبت محصول بالا می‌باشد خودداری نموده و با اطمینان از رطوبت استاندارد، محصول تولیدی خود را به مراکز خرید تضمینی اداره کل غله تحویل دهند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران درباره خرید تضمینی گندم امسال، گفت: ۱۱۸ هزار تن گندم امسال از کشاورزان استان خریداری شد و هم اکنون بیش از ۱۹۰ هزار تن گندم در سیلو‌های استان نگهداری می‌شود که رسیدن به این رقم نتیجه همکاری مطلوب دستگاه‌هایی از جمله سازمان جهاد کشاورزی، بانک کشاورز‌ی و تعاونی‌های روستایی استان می‌باشد.

منبع / صدا و سیماtelegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار