فراهم کردن اشتغال اقشار آسیب پذیر،‌راهبرد حمایتی فنی و حرفه ای مازندران\

فراهم کردن اشتغال اقشار آسیب پذیر،‌راهبرد حمایتی فنی و حرفه ای مازندران

  • کد خبر: 2111103556
  • چاپ
  • انتشار: 16 مهر 1402 - 09:07

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران از عملکرد این اداره کل در مهارت آموزی به بخش آسیب پذیر جامعه، گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با وسعت و تنوعی که در رشته‌های مختلف دارد نقش موثری در توسعه اشتغال اقشار آسیب پذیر جامعه ایفا می‌کند.


به گزارش روز یکشنبه استناد نیوز و به نقل از روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران، سید حسین درویشی با اعلام این خبر، بیان داشت: با توجه به اینکه خانواده و محیط زندگی از جمله ارکان اصلی زندگی و تشکیل شخصیت هر فرد است، گاه بنا به دلایلی افراد از داشتن چنین نعمت‌ هایی محروم شده و به انواع آسیب‌های روحی، روانی و اجتماعی دچار می‌شوند که در نهایت ممکن است در برخی از این افراد موجبات آسیب رساندن به خود و جامعه صورت پذیرد.
وی ادامه داد: این افراد آسیب دیده و آسیب‌پذیر که عموماً در نقاط ضعیف شهری یا روستایی سکونت دارند با ارتقاء وضعیت شغلی، افزایش دانش فنی و همچنین ارتقای سلامت روانی احساس مهم بودن داشته و با مسئولیت پذیری در خود و جامعه و درک واقع بینانه از زندگی همراه با امید به آینده، رویکرد مناسبی ایجاد خواهند کرد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران با ذکر این عنوان که آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می تواند نقش تاثیرگزاری در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشد، اظهار داشت: مهارت آموزی موجب بهبود وضعیت شغلی، سلامت روانی، روابط فردی و اجتماعی در افراد آسیب دیده می شود.
ایشان افزودند: در شش ماهه اول سال جاری ۱۳۶۱ نفر زندانیان، ۶۶۸ نفر معتادین بهبود یافته، ۴۱۲ نفر زنان سرپرست خانوار، 387 سکونتگاه ‌های غیر رسمی، 69 نفر از معلولین تحت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای قرار گرفته تا پس از کسب دریافت گواهینامه مهارت، از طریق دستگاه‌های حامی مساعدت‌های لازم برای ایجاد اشتغال و خودکفایی ‌مالی صورت گیرد.
سید حسین درویشی دبیر شورای مهارت مازندران در خاتمه گفت: توجه جدی تر مسئولین به سازمان های آموزشی و بالاخص سازمان آموزش فنی و حرفه ای در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی از طریق ترویج فرهنگ مهارت آموزی و توانمند سازی اقشار مختلف، منجر به توسعه پایدار اقتصاد خانواده می شود و در رفع بسیاری از معضلات و مشکلات جامعه مؤثر واقع خواهد شد.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار