\

افزایش بیش از ۲ هزار متر فضای کتابخانه های مازندران در دولت سیزدهم

  • کد خبر: 2111103447
  • چاپ
  • انتشار: 14 شهریور 1402 - 09:24

مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران گفت :‌با گامهای خوب دولت سیزدهم در تخصیص اعتبارفضای کتابخانه های عمومی استان ۲ هزار و ۲۵۰ متر مربع افزایش یافته است.

به گزارش روز سه شنبه استناد نیوز ، سکینه خاتون مهدیان پور افزود : در ۲ سال اخیر ۶ واحد کتابخانه عمومی شامل شهیدان معلمی جویبار ، برادران لر نوشهر ، مرحوم توکلیان کلارآباد ، امام حسین اسبوکلا ساری ، پیشخوان کتابخانه ای ریحان آباد گلوگاه و لاریم جویبار به بهره برداری رسید و فضای کتابخوانی برای علاقمندان فراهم شده است .

وی ادامه داد:‌ همچنین در این مدت یک کتابخانه عمومی بازگشایی مجدد شد و کتابخانه عمومی کتالم رامسر هم افزایش بنا داشت.

مدیر کل کتابخانه های عمومی مازندران گفت :‌با ساخت این مجموعه ها فضای کتابخانه های عمومی استان به ۵۷ هزار و ۶۵۵ متر مربع رسید.

وی میزان اعتبار صرف شده و کمک خیران برای ساخت و تجهیز این تعداد کتابخانه را حدود ۸۵ میلیارد ریال اعلام کرد.

مهدیان پور تعداد کتابخانه های عمومی مازندران را ۱۱۸ کتابخانه اعلام کرد و گفت : از این تعداد ۸۲ کتابخانه در شهرها و ۳۶کتابخانه در روستاها است.

مهدیانپور افزود : ۲ میلیون و ۲۸۰ هزار و ۶۶۳ جلد کتاب منابع کتابخانه های استان است.

وی در خصوص وضعیت تعداد اعضای کتابخوانان مازندران گفت: این تعداد در اسفند پارسال ۸۸ هزار و ۴۲۱ نفر بود که در پایان تیر امسال این رقم به ۱۰۰ هزار و ۲۹۶ نفر افزایش یافت که علت این افزایش را کمرنگ شدن کرونا و محدودیت های کرونایی است.

این مقام مسوول گفت: ۳۳طرح عمرانی کتابخانه های عمومی در مازندران در حال اجرا است که به جز یک طرح که از اعتبارات ملی برخوردار بوده مابقی از محل تملک استانی در حال ساخت است.

وی افزود : آغاز اجرای اکثر این طرح ها از سال ۱۳۹۰ است که بیشتر این طرح ها بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار