روغن کاری چرخ صنعت در قائمشهر\

روغن کاری چرخ صنعت در قائمشهر

  • کد خبر: 2111103442
  • چاپ
  • انتشار: 13 شهریور 1402 - 14:29

صدور جواز تاسیس ،‌ تلاش برای رفع مشکلات واحدهای راکد ، بازگشت به چرخه تولید ،‌پرداخت تسهیلات و بدنبال آن اشتغالزایی را می توان از اهم فعالیت های حوزه صنعت ،‌معدن و تجارت شهرستان قائمشهر در یکسال اخیر برشمرد موضوعاتی که ریاست این اداره بر مبنای آمار بر آنها صحه گذاشته است .

 

خبرنگار: مونا معینی

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان قائمشهر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار استناد نیوز، گفت: در مدت یکسال اخیر۴۵ جواز تاسیس واحدهای صنعتی برای متقاضیان صادر شده است .

مجید ابراهیم نژاد افزود:‌ در همین حال ۶ واحد صنعتی شهرستان توانستند در این بازده زمانی ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کنند و این موضوع منشا رونق تولید در این بخش شده است.

وی از برگزاری 33 جلسه کارگروه تسهیل و رفع مونع تولید شهرستان قائمشهر در یکسال اخیر خبر  داد و گفت : با توجه به کارکرد این کارگروه مبنی بر گره گشایی از مشکلات واحدهای صنعتی بویژه واحدهای صنعتی راکد مشکلات سه واحد صنعتی شهرستان مرتفع شد و به چرخه تولید بازگشتند.

به موجب قانون الحاق موادي به قانون رفع موانع تولید رقابتپذیر و ارتقاي نظام مالي کشور مصوب سيا م اردیبهشت 1397مجلس شوراي اسلامي، به دولت اجازه داده شد به منظور بررسی و اتخاذ تصمیم در خصوص حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی، به ویژه در موارد مربوط به تکمیل و راه اندازی طرحهای نیمه تمام، تأمین مالی، تعیین تکلیف بدهی های معوق و همچنین رفع مشکلات مرتبط با محیط زیست، منابع طبیعی و معادن و رفع موانع صادراتی، نسبت به ایجاد «ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت اقدام کند و در حال حاضر این ستاد در استان ها به ریاست استانداران برگزار می شود .

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان قائمشهر همچنین به آمار اشتغال در واحدهای صنعتی شهرستان اشاره کرد وگفت :‌ در سامانه رصد یکهزار و ۸۵۰ مورد اشتغال ثبت شده است . 

وی با اشاره به اینکه در یکسال اخیر ۱۸ هزار و ۱۱۸ مورد بازرسی از واحدهای صنفی شهرستان انجام شد، گفت : از این تعداد برای یکهزار و ۵۵۸ واحد به ارزش چهار میلیارد و ۷۹۹ میلیون و ۹۵۵ هزار ریال پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

ابراهیم نژاد تعداد بازرسی های امسال از واحدهای خبازی را یکهزار و ۱۳۱ مورد اعلام کرد و گفت از این تعداد برای ۱۷۴ واحد خبازی به ارزش یک میلیارد و ۴۸۷ میلیون و ۸۹۴ هزار ریال پرونده تشکیل شد و متخلفان به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

  وی تعداد بازرسی های قاچاق را ۲۷۳ مورد ذکر کرد و افزود:‌در این خصوص ۲۸ پرونده به ارزش یک میلیارد و ۷۰۹ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال تشکیل شد .  

رئیس صمت قائمشهر در پایان درخصوص کمک رسانی به سه موکب اعزام شده از قائمشهر برای زائرین اربعین حسینی ، گفت: اداره صمت با همکاری اصناف و کسبه ها ۲۰۰میلیون تومان کمک رسانی کرده است و اربعین حسینی برای خدمات رسانی جاماندگان این مراسم در این شهرستان یک موکب برپا می شود .telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار