ساختمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان سوادکوه شمالی افتتاح شد\

ساختمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان سوادکوه شمالی افتتاح شد

  • کد خبر: 2111103220
  • چاپ
  • انتشار: 25 خرداد 1402 - 17:02

ساختمان شبکه بهداشت و درمان سوادکوه شمالی با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و مسئولین افتتاح و به بهره برداری رسید.

 به گزارش استناد نیوز . دکتر فرهاد غلامی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مراسم افتتاح ساختمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان سوادکوه ، ضمن تبریک این رویداد ارزشمند گفت: سطح اول نظام ارجاعات در حوزه بهداشت و درمان باید هوشمند و نظامند باشد.

وی به به تقویت اورژانس ۱۱۵ در شهرستان سوادکوه شمالی به دلیل حجم بالای ترافیک جاده ای و قرارداشتن در منطقه کوهستانی و پرتردد تاکید کرد و خواستار کمک خیرین منطقه در این زمینه شد.

دکتر غلامی با بیان این که درمانگاه تخصصی این مرکز باید تقویت شود و تمام خدمات تخصصی در این مرکز انجام گردد افزود : این شهرستان بر مبنای شاخص جمعیتی و فاصله ای که با دو بیمارستان شهدا زیراب و رازی قائم شهر که کمتر از ۳۰ کیلومتر است دارد نیاز به ساخت بیمارستان ندارد.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیشترین تعهد را در شهرستان سوادکوه داشته است ادامه داد؛ باید در این شهرستان یک مرکز شاخص از لحاظ عملکردی و توسعه ای داشته باشیم و بر اساس برنامه استراتژیک و روال آن پیش برویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه این مرکز با ۱۲۳ پرسنل، ۱۰ پزشک و ۶ دندانپزشک، بیش از ۲۱ هزار نفر از جمعیت منطقه را تحت پوشش خدمات خود دارد، به درصد بالای سالمندی با نرخ ۱۴/۷ در استان و ۲۱/۷ درصد در شهرستان سوادکوه شمالی اشاره کرد و بر اجرای طرح جوانی جمعیت و همچنین تلاش برای داشتن سالمندانی سالم تاکید کرد.

دکتر غلامی همچنین خواستار توجه ویژه به سلامت و ایمنی آب این شهرستان و رسیدگی و پیگیری حل معضل دفع زباله منطقه شد.

 

گفتنی است همزمان با این مراسم که با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، معاون درمان دانشگاه ، مدیران بازرسی و دفتر ریاست دانشگاه ، معاون بیمه سلامت استان و جمعی از مسئولین، مدیران و کارکنان حوزه سلامت سوادکوه انجام شد، دکتر حسنی بعنوان رییس شبکه بهداشت و درمان سوادکوه شمالی معرفی شد.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار