خرید تضمینی گندم در مازندران آغاز شد/ پیش بینی خرید بیش از 100 هزار تن گندم از گندم کاران\

خرید تضمینی گندم در مازندران آغاز شد/ پیش بینی خرید بیش از 100 هزار تن گندم از گندم کاران

  • کد خبر: 2111103159
  • چاپ
  • انتشار: 06 خرداد 1402 - 17:53

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران، گفت: عملیات خرید تضمینی گندم در استان با تحویل بیش از 671 تن گندم به مراکز خرید شهرستان گلوگاه آغاز شد.


به گزارش روز شنبه استناد نیوز، مهندس عباسعلی وفائی نژاد با بیان این مطلب، افزود: در سال جاری 32 مرکز شامل مراکز خرید ملکی و کارخانه های آرد سازی و سیلوهای بخش خصوصی و مراکز تعاونی روستایی جهت خرید محصول گندم در استان مازندران از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری تجهیز گردیده و آماده برای عملیات خرید تضمینی گندم می باشند.
وی به پیش بینی سازمان جهاد کشاورزی در خصوص میزان تولید و خرید تضمینی گندم در سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به 58 هزار هکتار سطح زیر کشت و تولید بیش از 176 هزار تن گندم در مزارع استان، انتظار می رود در سال جاری بیش از 100 هزار تن گندم از گندمکاران استان بصورت تضمینی خریداری شود.
وفائی نژاد با درخواست از کشاورزان برای خودداری از فروش گندم به دلالان و واسطه‌ها، تصریح کرد: تمهیدات لازم به منظور عدم خروج گندم تولیدی از شبکه های رسمی و تعیین شده برای مصرف انسانی صورت گرفته و خرید و فروش گندم خارج از این سیستم احتمال سوء استفاده عوامل غیرمجاز از کشاورزان را فراهم می نماید.
وی همچنین از کشاورزان مازندرانی خواست: به دستورات کارشناسان کشاورزی عمل کرده و از برداشت زودهنگام گندم خودداری نموده و با اطمینان از رطوبت پایین، محصول تولیدی خود را به مراکز خرید تضمینی اداره کل غله تحویل دهند.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با اشاره به اینکه خرید تضمینی گندم و دانه روغنی کلزا در استان با فعالیت 11 مرکز در شهرستان های گلوگاه، بهشهر، نکا، ساری، جویبار، بابل و آمل در حال انجام می باشد افزود: مراکز خرید تضمینی اداره کل غله تا زمان پایان برداشت کلزا در مزارع استان آمادگی لازم برای تحویل گرفتن این محصول از کشاورزان را دارد.
وی در خصوص خرید تضمینی دانه روغنی کلزا از کشاورزان مازندرانی اظهار داشت: از زمان آغاز خرید این محصول تاکنون 6 هزار و 300 تن کلزا به مراکز خرید اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران تحویل داده شد.
وفائی نژاد با بیان اینکه پرداخت بهای کلزا مرحله به مرحله در حال انجام است، افزود: کشاورزانی که تا 23 اردیبهشت محصول کلزای خود را به مراکز خرید تحویل دادند ، بهای این محصول را به صورت علي الحساب با قيمت 22 هزار تومان دریافت نمودند.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران افزود: ضرورت دارد کشاورزان عزیز در زمان تحویل دادن محصول تولیدی خود به مراکز خرید تضمینی اداره کل غله با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستانها نسبت به ثبت مشخصات خود در سامانه جامع پهنه بندی اقدام نمایند.
مدیرکل غله مازندران تاکید کرد:کشاورزان در زمان تحویل محصول، کارت ملی و شماره حساب فعال بانک کشاورزی خود را به همراه داشته باشند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار