امامزادگان؛ باید قطب فرهنگی و مظهر الگوی اسلامی و عفاف و حجاب باشند\
  • آیت الله محمدی لائینی:

امامزادگان؛ باید قطب فرهنگی و مظهر الگوی اسلامی و عفاف و حجاب باشند

  • کد خبر: 2111103155
  • چاپ
  • انتشار: 04 خرداد 1402 - 19:51

نماینده ولی فقیه در مازندران با اعلام اینکه طبق دستور خدا و سفارش پیامبر (ص)، اهل بیت (ع) و معصومین و امامزادگان را دوست داشته باشید، گفت: امامزادگان؛ باید قطب فرهنگی و مظهر الگوی اسلامی و عفاف و حجاب باشند.


به گزارش استناد نیوز، آیت الله محمد باقر محمدی لائینی روز پنج شنبه در مراسم تکریم و بزرگداشت امام زادگان و بقاع متبرکه ، افزود: خداوند عنایت ویژه ای به مردم مازندران دارد که بیش از هزار و ۳۶۱ امامزاده به این دیار آمدند و آرام گرفتند که برخی به‌وسیله عوامل کفر به شهادت رسیدند.
وی گفت: همه منتسبین به امامزادگان، محترم هستند، خیّرینی که برای بقاع متبرکه زحمت می‌کشند نیز محترم هستند.
نماینده ولی فقیه در مازندران افزود: در عرف شاید بیش از مساجد به امامزادگان احترام بگذارند، مردم ما این موضوع را که درب امامزاده‌ای هنگام نماز بسته باشد برنمی‌تابند چرا که از این جایگاه انتظار زیادی دارند.
آیت الله محمدی لائینی گفت: چه خوب است خدام در امامزاده‌هایی که امکانات پذیرایی دارند به پذیرایی زائران بپردازند البته افراط و تفریط در مصرف منابع صحیح نیست.
وی افزود: امامزادگان باید به نوعی قطب فرهنگی باشند، امامزادگان باید مظهر الگوی اسلامی مصرف و رعایت عفاف و حجاب باشند.
امام جمعه ساری در پایان گفت: اخلاص را حفظ کنید تا امامزاده شما را شفاعت کند و شما را به خادمی بپذیرد./ منبع : روابط عمومی اوقاف و امور خیریه مازندرانtelegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار