حدود یکهزار اتباع خارجی در زندان ایران به کشورهای متبوع خود بازمیگردند\

حدود یکهزار اتباع خارجی در زندان ایران به کشورهای متبوع خود بازمیگردند

  • کد خبر: 2111103038
  • چاپ
  • انتشار: 15 اسفند 1401 - 16:31

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و رئیس کمیته انتقال محکومان گفت: حدود یکهزار نفر از اتباع خارجی محبوس در زندان‌های ایران تا پایان سال ۱۴۰۱ به کشورهای متبوع خود باز می‌گردند.

 به گزارش روز دوشنبه استناد نیوز و به نقل از وزارت دادگستری، عسکر جلالیان اظهارداشت: تلاش داریم تعداد محدود هموطنانمان که در سایر کشورها محکوم به حبس و در حال گذران دوران محکومیت خود هستند به ایران منتقل کنیم.
وی ادامه داد: محکومان خارجی که قرار است به کشورهای متبوع خود منتقل شوند عمدتا به جرم مواد مخدر در حبس به سر می‌برند و فاقد شاکی خصوصی هستند. این افراد به اتباع کشور ما بدهی مالی ندارند و شامل محکومان به اعدام و یا قصاص نیستند.
رئیس کمیته انتقال محکومان با تاکید بر لزوم رعایت جنبه‌های حقوق بشری و انسانی مورد تاکید اسلام در مورد محکومان، تلاش پیوسته برای بازپروری و بازاجتماعی کردن محکومان در دوران حبس و تلاش برای ارتباط حداقلی محبوسان با خانواده خود در جهت حفظ کیان خانواده را خواستار شد.
جلالیان با اشاره به انتقال ۲۸۰ نفر از زندانیان افغانستانی محبوس در زندان‌های ایران به کشور متبوع آنها که پیش از ظهر امروز صورت گرفت تصریح کرد: همه زندانیان افغانستانی منتقل شده در داخل ایران مرتکب جرم شده و شخصا تقاضای انتقال به کشور برای گذران ادامه دوران حبس را داشتند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار