۵۶ طرح مدیریت بحران با اعتبار 202 میلیارد تومان در مازندران افتتاح شد\

۵۶ طرح مدیریت بحران با اعتبار 202 میلیارد تومان در مازندران افتتاح شد

  • کد خبر: 2111102992
  • چاپ
  • انتشار: 19 بهمن 1401 - 23:08

افتتاح متمرکز ۵۶ پروژه حوزه مدیریت بحران نقاط مختلف مازندران به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد.


خبرنگار: معظمه نقی پور
به گزارش استناد نیوز، محمدحسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در مراسم افتتاح متمرکز 56 پروژه حوزه مدیریت بحران مازندران به صورت ویدئو کنفرانس از سوادکوه، با بیان اینکه مازندران استان ویژه‌ای برای مسافرت محسوب می‌شود، اظهار داشت: استانی که بیشتر در شیب شمالی ارتفاعات البرز قرار دارد و برای حفظ جان و دارایی مردم باید در زمینه بودجه، پیش‌بینی بیشتری داشته باشیم.
وی افزود: بِرِیدبندی و جمع‌بندی آب‌های سطحی از موارد ضروری محسوب می‌شود، از استان‌های شمالی بیش از 10 میلیارد مترمکعب آب شیرین وارد دریا می‌شود که باید مدیریت شود.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه تمام مخاطرات معمول دنیا در کشور ما روی داده است، عنوان کرد: تعداد 56 مورد سوانح انسان‌ساز و مخاطرات طبیعی در دنیا وجود دارد که 56 مورد در کشور ما روی داده، بنابراین باید در زمینه پیشگیری‌ دقت لازم را داشته باشیم که مهم‌ترین آنها سیلاب، زلزله و آتش‌سوزی هستند.
حسینعلی محمدی مدیرکل مدیریت بحران مازندران نیز در این مراسم با بیان اینکه مازندران اولین استان در جذب اعتبارات ماده 28، 16 و 17 شاخص بوده است، گفت: مازندران دارای ویژگی خاص بوده و مساحت حوزه آبریز آن 2 میلیون و 400 هزار هکتار است که تحت تاثیر شرایط اقلیمی و طبیعی، تنوع مخاطرات آن زیاد بوده و مازندران جزء 5 استان بلاخیز کشور محسوب می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه مازندران در حوزه مدیریت بحران مستلزم حمایت است، خاطر نشان کرد: در سال گذشته 197 پروژه با اعتبار بالغ بر 302 میلیارد تومان برای مازندران طرح‌ریزی شد.
مدیرکل مدیریت بحران مازندران، عنوان کرد: امروز به مناسبت دهه فجر تعداد 56 طرح با اعتبار بالغ بر 202 میلیارد تومان توسط بسیج سازندگی، آب منطقه‌ای، راهداری، شهرداری زیراب و محمود‌آباد و اداره کل منابع طبیعی ساری و نوشهر افتتاح شد.

محمدی افزود: در رابطه با تثبیت و رانش 223 میلیارد تومان هزینه شد و 57 میلیارد تومان نیز برای بازسازی امداد‌رسانی سیل هزینه و در مرحله دوم 114 میلیارد تومان تخصیص یافته است.

این مسئول ادامه داد: در حوزه تثبیت رانش و سردهنه مزارع در 16 شهرستان 370 میلیارد تومان از محل اعتبار سفر مقام معظم رهبری 16 میلیارد تومان و در مجموع اعتبار 6 ماهه 791 میلیارد تومان بوده است.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران با توجه به سایر آسیب‌ها در استان، خاطرنشان کرد: در سیل مرداد بیش از 5هزار میلیارد تومان خسارت به زیر ساخت‌ها وارد شد ، 43 مورد زلزله داشتیم که دو مورد بالای 4 ریشتر بوده است.

محمدی افزود : 450 مورد سازه غیراستاندارد داریم که 340 مورد رفع معارض شده و نیازمند تخصیص اعتبار برای استاندارد سازی است.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار