44 واحد مسوکنی به مددجویان کمیته امداد مازندران تحویل داده می شود/ توزیع 67 قلم کالای اساسی زندگی بین مددجویان سوادکوه\
  • به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر؛

44 واحد مسوکنی به مددجویان کمیته امداد مازندران تحویل داده می شود/ توزیع 67 قلم کالای اساسی زندگی بین مددجویان سوادکوه

  • کد خبر: 2111102983
  • چاپ
  • انتشار: 18 بهمن 1401 - 06:29

مدیر کل کمیته امداد حضرت امام (ره) مازندران، گفت: به مناسبت 44 سالگی انقلاب اسلامی ایران تعداد 44 واحد مسکن تحویل خانواده‌ها در دهه فجر امسال می‌شود.


خبرنگار: معظمه نقی پور
به گزارش استناد نیوز، حجت‌الاسلام بشیر عالیشاه در حاشیه مراسم توزیع کالای اساسی، افتتاح مسکن و طرح اشتغال‌زایی به مناسبت دهه فجر در سوادکوه ضمن گرامی داشت ایام‌الله دهه مبارک فجر با توجه به خدمات کمیته امداد در ده ماهه سال جاری، عنوان کرد: در بحث توانمندسازی خانواده‌ها به 16 هزار نفر تسهیلات اشتغال با هزینه بالغ بر 9 هزار میلیارد ریال داده شد و تاکنون 11هزار و 400 نفر توانستند از فرصت شغلی و تسهیلات استفاده کنند و هزینه‌‌ای بالغ بر 600 میلیارد تومان تاکنون جذب شده و تا پایان سال تمامی اعتبارات جذب خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در بحث مسکن 6 هزار نفر تسهیلات مسکن درمورد تعمیرات، احداث سرویس بهداشتی و حمام، خرید و احداث مسکن داشته‌‌ایم که بخش اعظمی از احداث با همکاری بسیج و سپاه انجام می‌دهیم.
مدیرکل کمیته‌امداد مازندران افزود: ماهانه 50 میلیارد تومان مستمری پرداخت می‌کنیم و تعداد 83 هزار خانوار تحت پوشش داریم که 73 هزار مستمری دریافت کرده و 10 هزار خانوار نیز تک یا چند خدمتی بهره‌مند می‌شوند.
عالیشاه یکی از حوزه‌های مهم خدمات کمیته امداد را بحث درمان مددجویان و غیر مددجو برشمرد و عنوان کرد: 7 هزار و 300 نفر از خدمات درمانی کمیته امداد بهره‌مند شدند.
مدیرکل کمیته امداد مازندران در مورد تخفیف قبوض آب، برق و گاز برای خانواده‌های زیرپوشش کمیته امداد خاطر نشان کرد: چه مددجویان اسکان مسکن و چه مددجویان مستاجر فیش آب، برق و گاز خود را ثبت سامانه امداد هوشمند کنند و در بحث گاز تا 400 مترمکعب رایگان، برق تا 200 مگابایت رایگان و در آب تا 5 مترمکعب رایگان خواهد بود و بیش از این مقدار باید مابه‌تفاوت پرداخت کنند.
عالیشاه با توجه به ویژه برنامه‌های کمیته امداد در دهه فجر، اظهار داشت: در دهه فجر هزار نفر پشت نوبتی وام ، پرداخت شده‌اند ، در هر شهرستان نیز 44 خانواده در نظر گرفتیم که مورد بازدید قرار گرفته و خدماتی نظیر سبد غذایی، کارت هدیه و حل مشکلات معیشتی را انجام می‌دهیم.
وی با اشاره به سایر برنامه‌های کمیته امداد در دهه فجر، افزود: اعزام به مشهد و اردوهای محلی، افتتاح مسکن، توزیع جهیزیه، کالای اساسی، توزیع 2 هزار سبد غذایی، اهدای 800 دستگاه بخاری و کولر ، هزار دستگاه آبگرمکن و توزیع پوشینه انجام شده و در مازندران هزار و 800 نفر مددجو پوشینه استفاده می‌کنند که هزینه یکساله این تعداد 20 میلیارد تومان می‌شود و نیازمند توجه و کمک خیرین در این زمینه هستیم.
عالیشاه خاطرنشان کرد: به مناسبت 44 سالگی انقلاب اسلامی ایران تعداد 44 واحد مسکن تحویل خانواده‌ها در دهه فجر امسال می‌شود.
علیرضا عابدی فیروزجایی رئیس کمیته امداد سوادکوه نیز با توجه به برنامه‌های کمیته امداد این شهرستان در دهه مبارک فجر، اظهار داشت: در راستای محرومیت‌زدایی 67 قلم کالای اساسی منزل به ارزش 255 میلیون تومان توزیع کرده‌ایم.
وی افزود: در بحث خدمات عمرانی 600 میلیون تومان و بحث لوازم بهداشتی برای سالمندان تحت پوشش 150 میلیون تومان ارائه خدمت در محل سپاه شهرستان داشته‌ایم.
عابدی فیروزجایی درمورد افتتاح طرح اشتغال و بحث مسکن، خاطر نشان کرد: یک واحد طرح اشتغال با اعتباری بالغ بر 130 میلیون تومان در راستای توانمند‌سازی خانواده زیرپوشش تحویل داده شد و همچنین یک واحد مسکن به کمک خیرین، خانواده و کمیته امداد به ارزش 750 میلیون تومان خریداری و تحویل داده شد.
وی افزود: دو واحد مسکن مددجویی با مشارکت بسیج سازندگی، کمیته امداد، خانواده و خیرین در روستای " لَِ‌له‌بند" و " اِرات بن" تحویل داده شد که هر واحد 350 میلیون تومان هزینه شدtelegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار