56 طرح کشاورزی همزمان با دهه فجر در مازندران افتتاح و کلنگ زنی می شود\

56 طرح کشاورزی همزمان با دهه فجر در مازندران افتتاح و کلنگ زنی می شود

  • کد خبر: 2111102928
  • چاپ
  • انتشار: 08 بهمن 1401 - 12:56

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: دهه فجر امسال 56 پروژه کشاورزی با اعتبار ۱۸۶ میلیارد تومان در استان افتتاح و کلنگ زنی می‌شود.


به گزارش روز شنبه استناد نیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، حسن عنایتی کلیجی اظهار کرد: به مناسبت گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، 56 پروژه تولیدی، زیربنایی و صنایع کشاورزی با 186 میلیارد تومان اعتبار با رویکرد دانش بنیان افتتاح، بهره‌برداری و کلنگ زنی می‌شود.
عنایتی ادامه داد: این پروژه‌ها در راستای کمک به افزایش تولید، حفظ و پایداری امنیت غذایی و ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی افتتاح و بهره برداری می رسد.
وی اضافه کرد: پروژه های افتتاحی بخش کشاورزی برای 210 نفر ایجاد اشتغال مستقیم و 3 هزار و 880 خانوار از مزایای این طرح‌ها برخوردار می‎‌شوند.
عنایتی با بیان اینکه 34 پروژه آب و خاک با اعتبار 27.4 میلیارد تومان در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد و 3 هزار و 740 خانوار از مزایای این طرح برخوردار می شوند، ادامه داد: 3 پروژه صنعت دام و طیور با اعتبار 26 میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید که با افتتاح این طرح ها برای 17 نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران به افتتاح 7 پروژه صنایع کشاورزی با اعتبار 67 میلیارد و 500 میلیون تومان و ایجاد اشتغال برای 69 نفر اشاره کرد و گفت: 5 پروژه باغبانی با اعتبار 35 میلیارد تومان و اشتغالزایی برای 54 نفر در ایام اله دهه فجر به بهره‌برداری می رسد.
وی درباره طرح‌هایی که در ایام اله دهه فجر در بخش کشاورزی مازندران کلنگ‌زنی خواهد شد اشاره کرد و افزود: 7 پروژه با اعتبار 30 میلیارد و 200 میلیون تومان و پیش‌بینی ایجاد شغل برای 68 نفر از جمله پروژه های قابل کلنگ زنی در این ایام است.
عنایتی اظهار کرد: گلخانه گل و گیاه زینتی، سبزی و صیفی، محصولات باغی، پرورش گوزن و بسته‌بندی انواع میوه و سبزیجات منجمد از جمله پروژه‌هایی است که در ایام اله دهه فجر کلنگ‌زنی می‌شود.
وی دهه فجر انقلاب اسلامی را برگ زرین دفتر پر افتخار انقلاب شکوهمند ایران اسلامی ذکر و خاطرنشان کرد: دهه فجر امسال دهه تبیین و آگاهی مردم از خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی به ویژه در بخش کشاورزی است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران بیان کرد: ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی سازمان جهادکشاورزی مازندران برنامه ریزی های لازم برای مشارکت خودجوش مردم به ویژه بهره برداران بخش کشاورزی و برگزاری هرچه باشکوه تر جشن های انقلاب از طریق مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستان ها و کارگروه روستایی و عشایری ستاد دهه فجر را انجام خواهد داد.
وی بر بازگویی دستاوردهای مهم انقلاب در بخش کشاورزی، در ایام دهه فجر برای مردم تاکید کرد و یادآور شد: ایام الله دهه فجر فرصتی مناسب برای تبیین و انتقال ارزش ها، خدمات و دستاوردهای نظام به خصوص در بخش کشاورزی به نسل جوان است.
گفتنی است مازندران رتبه نخست تولید 20 محصول کشاورزی کشور را در اختیار دارد.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار