62 درصد از نانوایی های مازندران دوگانه سوز شدند\

62 درصد از نانوایی های مازندران دوگانه سوز شدند

  • کد خبر: 2111102902
  • چاپ
  • انتشار: 21 دی 1401 - 11:42

مدیر کل غله وخدمات بازرگانی مازندران با اعلام اینکه 62 درصد از نانوایی های استان دوگانه سوز می‌باشند، گفت: هم اکنون بیش از 3هزار واحد خبازی در استان مازندران دوگانه سوز می باشند و در صورت قطعی گاز این امکان را دارند که بدون ایجاد کوچکترین وقفه وظیفه پخت نان را انجام دهند.


به گزارش روز چهارشنبه استناد نیوز، دبیر کارگروه آرد و نان استان مازندران با اشاره به نفوذ توده هوای سرد به استان و کاهش محسوس دما و هشدار وزارت نفت و استاندار مازندران در خصوص لزوم مدیریت مصرف گاز در بخش های خانگی و تجاری به‌ منظور پیشگیری از اختلال در فعالیت نانوایی‌ها در صورت قطع گاز، بر لزوم هماهنگی بیشتر و پیگیری دستگاه های ذیربط از جمله فرمانداری ها، ادارات غله، صمت و اتحادیه های خبازان شهرستان ها جهت عملیاتی نمودن واحدهای خبازی دوگانه سوز تاکید کرد.
عباسعلی وفائی نژاد مدیرکل غله و خدمات بازرگانی و دبیر کارگروه آرد و نان استان مازندران نان را به عنوان ماده غذايي غالب و يكي از مهم‌ترين منابع تغذيه مردم دانست و اظهار داشت: در گذشته بحران قطع گاز مشکلات عدیده ای در بخش های مختلف از جمله پخت نان در خبازی های استان مازندران ایجاد می کرد در صورتی که اکنون نقطه قوت نانوایی های مازندران دوگانه سوز بودن آنهاست.
وفائی نژاد با بیان اینکه 62 درصد از نانوایی های استان دوگانه سوز می‌باشند افزود: نانوایی های دوگانه و سه گانه سوز استان با آماده نمودن مشعل و تامین سوخت جایگزین از جمله گازوئیل و کپسول های 50 کیلویی گاز مایع و ژنراتور برق (در صورت قطع برق) آمادگی لازم جهت پخت و تامین نان در شرایط بحرانی را دارند.
وی تصریح کرد: هم اکنون بیش از 3هزار واحد خبازی در استان مازندران دوگانه سوز می باشند و در صورت قطعی گاز این امکان را دارند که بدون ایجاد کوچکترین وقفه وظیفه پخت نان را انجام دهند.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران در پایان از خبازانی که تاکنون اقدامی برای دوگانه سوز نمودن واحد خود انجام نداده اند خواست: فرآیند دوگانه سوز نمودن خبازی و فراهم آوری تجهیزات لازم برای آمادگی با بحران های احتمالی و تامین نان مورد نیاز مردم در شرایط حساس را تسریع ببخشند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار