مزایا و حمایت های ویژه در کشت قراردادی گندم\
  • مدیر کل غله مازندران؛

مزایا و حمایت های ویژه در کشت قراردادی گندم

  • کد خبر: 2111102799
  • چاپ
  • انتشار: 08 آذر 1401 - 12:58

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران ، گفت: کشاورزان مازندرانی با انعقاد قرارداد خرید گندم در قالب طرح کشاورزی قراردادی از حمایت‌ها و مشوق‌های ویژه‌ای برخوردار خواهند شد.


به گزارش روز سه شنبه استناد نیوز، مهندس عباسعلی وفائی نژاد با بیان این مطلب اظهار داشت: رقابت پذیری تولید کنندگان ، کاهش نوسانات قیمت، کاهش حاشیه بازار ، کاهش ضایعات محصولات کشاورزی ، افزایش صادرات ، تامین نهادها و افزایش بهره‌وری در مقیاس سطح از مهمترین مزایای کشت قراردادی می باشد. عباسعلی وفایی نژاد افزود بر اساس شیوه نامه ابلاغی به تولیدکنندگان محصول ، تولید کنندگان نهاده‌های تولید و مجریان یا پشتیبانان توسعه کشاورزی قراردادی در راستای تکمیل زنجیره ارزش، خرید نهادها ، مواد اولیه ، ماشین آلات و اقدامات توسعه ای و همچنین ارائه خدمات آموزشی ، فنی ، توسعه ای و دانش بنیان و تحقیقاتی تسهیلات بانکی پرداخت میشود.
مهندس وفائی نژاد همچنین بخشودگی بخشی از آب بها و بیمه محصول و تامین نهاده های کشاورزی را از دیگر مزایای الگوی کشت کشاورزی عنوان کرد وی افزود یارانه‌هایی هم برای بر اساس الگوی کشت به کشاورزان تخصیص می‌یابد. مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران اجرای قانون الگوی کشت را موجب رشد دانش و فناوری در بخش کشاورزی و افزایش بهره‌وری دانست و گفت : توسعه کشت قراردادی با اولویت گندم زمینه ساز خود اتکایی و خودکفایی در محصولات راهبردی خواهد شد.
مهندس وفائی نژاد افزود کشاورزان محترم می توانند از طریق مراجعه به سایت شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران به آدرس gtc.ir ، اپلیکیشن کشت قراردادی را بر روی گوشی خود دانلود و نصب نموده و در سامانه ثبت نام کرده تا از مزایای آن برخوردار شوند و در صورت لزوم می توانند از طریق تماس با معاونت بازرگانی ادراه کل غله و یا معاونت تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران سوالات خود را مطرح کنند .

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار