افزایش غیرمنطقی اعتبارات بودجه‌ای در مجلس عامل رشد نرخ تورم است\

افزایش غیرمنطقی اعتبارات بودجه‌ای در مجلس عامل رشد نرخ تورم است

  • کد خبر: 2111102756
  • چاپ
  • انتشار: 23 آبان 1401 - 09:44

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش غیر منطقی اعتبارات بودجه، کشور را با کسری بودجه مواجه می‌کند و باعث بروز مشکلاتی در تخصیص اعتبارات می‌شود.


به گزارش استناد نیوز و به نقل از ایرنا، علی جدی روز دوشنبه با تاکید بر اینکه سقف بودجه در زمان بررسی لایحه در مجلس نباید افزایش پیدا کند و نمایندگان در بررسی لایحه بودجه نباید منابع درآمدی غیرقابل تحقق تصویب کنند،اظهار داشت: تعیین منابع درآمدی غیرقابل تحقق و یا مشکوک الوصول و تعیین محل مصرف برای آنها، موجب کسری بودجه می‌شود و نارضایتی مردم را به دنبال دارد.
نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بالا بردن سقف اعتبارات در لایحه بودجه موجب بروز مشکلاتی در تخصیص اعتبارات خواهد شد. این اقدام موجب بروز مشکلات برزگی در تخصیص بودجه کشور می‌شود.
جدی با بیان اینکه مجلس به جای افزایش سقف اعتبارات بودجه باید بر روند تخصیص اعتبارات و نحوه هزینه کرد بودجه نظارت دقیق داشته باشد،اظهار داشت: مطمئناً یک بودجه با سقف اعتباری قابل تحقق بهتر از یک بودجه با سقف بالای اعتباری اما غیرقابل تحقق است، مطمئناً تحقق اعتبارات تخصیص یافته، در سطح جامعه نیز رضایتمندی بیشتری را ایجاد می‌کند تا آن که ما اعتباری را تخصیص دهیم اما تامین نشود.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار