نظارت دقیق مجلس بهترین راه کمک به دولت است\
  • قالیباف؛

نظارت دقیق مجلس بهترین راه کمک به دولت است

  • کد خبر: 2111102750
  • چاپ
  • انتشار: 22 آبان 1401 - 11:40

رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه باور قطعی ما این است که نظارت دقیق مجلس بهترین راه کمک و همکاری با دولت است، گفت که هیچ نهادی بدون نظارت دقیق دستگاه‌هایی که مستقیماً به آن وابسته نیستند نمی‌تواند توان اجرایی خود را بهبود بخشد.


به گزارش استناد نیوز ، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی روز یک شنبه در صحن علنی مجلس در نطق پیش از دستور با اشاره به موفقیت اخیر هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: دستیابی فرزندان ایران به توان بومی ساخت موشک‌های بالستیک فراصوت دشمنان این آب و خاک را ناامید و دوستداران آن را خوشحال کرد. مانور پذیری بی سابقه، شکستن رکورد سرعت و توان عبور از سامانه پدافند موشکی و قابلیت هدف قرار دادن آنها از ویژگی‌های برجسته دستاورد جدید دانشمندان جوان کشورمان است.
وی ادامه داد: امروز تهرانی مقدم‌های زیادی در هوافضای سپاه تمام فکر و ذکر و عملشان ایجاد ایران قوی است که به تمامی آنها جهت دستیابی به این افتخار خدا قوت می گویم.
قالیباف عنوان کرد: تاکید مجلس همانطور که تاکنون نیز در رأی اعتماد وزرا و همکاری برای حل مشکلات مشخص شده است، همکاری و همدلی با دولت است که بار اصلی مسائل را بر دوش دارد. مجلس با وجود اختلاف سلایق و نظرات کارشناسی توان خود را به کار بسته تا دولت و ریاست محترم جمهور را در ایفای وظایف خود یاری دهد.
رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس دوست دلسوز دولت است و اعتماد و حمایت از مدیران اجرایی و رفع درخواست‌ها و نیازهای قانونی دولت را وظیفه خود می‌داند و در کنار آن خود را ملزم می‌داند به نمایندگی از مردم موانعی را که بر سر راه کارآمدی حداکثری دولت به وجود می‌آید، با استفاده از توان قانونی نظارتی خود برطرف سازد.
قالیباف بیان کرد: باور قطعی ما این است که نظارت دقیق مجلس بهترین راه کمک و همکاری با دولت است چرا که هیچ نهادی بدون نظارت دقیق دستگاه‌هایی که مستقیماً به آن وابسته نیستند نمی‌تواند توان اجرایی خود را بهبود بخشد.
وی بیان کرد: کسانی که از پیگیری نظارت مجلس به دنبال بازنمایی اختلاف بین قوا هستند، باید بدانند که مجلس حمایت دلسوزانه از دولت را به عنوان دوستی دلسوز، وظیفه خود می‌داند.
رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پاسخگویی دولت در فضایی شفاف و در پیشگاه ملت، فرصتی برای گزارش عملکرد، ارائه راه حل‌ها، جبران کاستی‌ها و سرعت بخشی به اقدامات دولت است.
قالیباف در پایان خاطرنشان کرد: مجلس و دولت در کنار هم پیگیر حل مسائل کلان و به کارگیری تمامی ظرفیت‌ها برای گره گشایی از مشکلات مردم هستند. امید است این تلاش زمینه ساز بهبود در زندگی مردم شود. /منبع مهرtelegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار