بیش از 200 هزار نظامی در جنگ اوکراین کشته و زخمی شدند\

بیش از 200 هزار نظامی در جنگ اوکراین کشته و زخمی شدند

  • کد خبر: 2111102732
  • چاپ
  • انتشار: 19 آبان 1401 - 09:14

یک مقام آمریکایی بامداد پنجشنبه گفت که ارزیابی‌ها حکایت از آن دارد که بیش از ۱۰۰ هزار سرباز روسی و به همان میزان سرباز اوکراینی در جنگ دو طرف کشته و زخمی شدند.


به گزارش استناد نیوز، رویترز بدون نام بردن از این مقام آمریکایی،  همچنین آماری از شمار کشته‌ها و زخمی‌ها را بیان نکرده است.
این مقام آمریکایی‌ها همچنین مدعی شده است که در زمستان سال جاری، جبهه‌های اوکراین شرایط آرامی را سپری خواهند کرد.
وی در عین حال از روسیه و اوکراین خواسته است که فرصت مذاکرات را مغتنم بشمارند.
درخواست این مقام آمریکایی‌ درحالی است که وزارت امور خارجه روسیه پیشتر اعلام کرده بود که نفوذ آمریکا بر روی دولت اوکراین به جایی رسیده که واشنگتن به تدریج تبدیل به یک طرف جنگ در اوکراین می‌شود و در این شرایط، گفتگو با واشنگتن درباره مساله اوکراین مشکل ساز خواهد بود.
«الکساندر دارچیف» مدیر بخش آمریکای شمالی وزارت خارجه روسیه نیز به خبرگزاری تاس گفت که به غیر از کمک مالی و نظامی عمده و همچنین حمایت معنوی از دولت ولودیمیر زلسنکی رییس جمهوری اوکراین، آمریکایی‌ها به تدریج تبدیل به یک طرف مستقیم در جنگ می‌شوند. مشخص شد که بمباران‌های مرگبار جمعیت غیرنظامی در جمهوری خلق دونتسک و لوهانسک و اراضی آزاد شده اوکراین دست کم با تایید مراکز تصمیم گیری آمریکا صورت می‌گیرد.
دارچیف بهترین راه حل برای آمریکا را وادار کردن زلسنکی به بازگشت به مذاکرات با روسیه عنوان کرد. مقام ارشد وزارت خارجه روسیه بیان کرد که برای جلوگیری از شکست تحقیرانه همانند مورد افغانستان، بهترین راه حل برای واشنگتن مجبور کردن زلسنکی به بازگشت به میز مذاکره است.
سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه نیز در گفتگوی تلفنی با آنتونی بلینکن همتای آمریکایی خود گفته بود که ادامه سیاست تقویت ارتش اوکراین و تشکیلات نئونازی با جنگ‌افزارهای ناتو و آمریکا فقط درد و رنج دولت کی‌یف را طولانی‌تر می‌کند.

 

 telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار