مدیریت بحران درباره احتمال آبگرفتگی در معابر مازندران هشدار داد\

مدیریت بحران درباره احتمال آبگرفتگی در معابر مازندران هشدار داد

  • کد خبر: 2111102713
  • چاپ
  • انتشار: 15 آبان 1401 - 13:08

اداره کل مدیریت بحران استان مازندران با صدور اطلاعیه‌ای درباره احتمال آبگرفتگی، جاری شدن روان آب محلی و کاهش دید در جاده‌های کوهستانی استان از امروز یکشنبه هشدار داد.

به گزارش روز یکشنبه استناد نیوز ، در این اطلاعیه آمده است: بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مازندران مبنی بر عبور متناوب امواج تراز میانی جو از ظهر روز یکشنبه ۱۵ آبان تا اواخر وقت روز دوشنبه ۱۶ آبان ماه شاهد وقوع بارش باران، کاهش محسوس دما، رعد و برق و وزش باد نسبتا" شدید موقتی و مه گرفتگی به ویژه ارتفاعات و مناظق غربی استان خواهیم بود.

آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان آب محلی، پر شدن رودخانه‌های استان، پدیده مه، و کاهش دید و اختلال در تردد جاده‌ها و محور‌های کوهستانی از تبعات فعالیت این سامانه خواهد بود.

توصیه‌های مدیریت بحران استان مازندران به مردم استان و مسافرین:

۱- از تردد، تفرج و برپایی چادر و کمپ در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها و فضا‌های باز جداً خودداری کنند.

۲ - رانندگان هنگام تردد در محور‌های مواصلاتی استان به ویژه در هنگام شب و عبور از مناطق مرتفع و کوهستانی، ضمن رعایت نکات ایمنی با کسب اطلاعات از ماموران پلیس راه و نیرو‌های راهداری با احتیاط کامل رانندگی کنند.

۳-کوهنوردان و گردشگران با توجه به پیش بینی رعد و برق و بارش‌های رگباری، از صعود به ارتفاعات و مناطق باز کوهستانی و تردد و برپایی چادر و اقامت در دهانه رودخانه‌ها و مسیل‌ها جدا خودداری کنند.

۴- دامداران، دام‌های خود را به دور از بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها؛ فضا‌های باز، ارتفاعات و در مناطق امن نگهداری کنند.

۵- شهرداران استان نسبت به پاکسازی و لایروبی کانال‌ها و جوی‌های سطح شهر و نیز بازدید و تابلو‌ها و بیلبورد‌های تبلیغاتی و سازه‌های موقتی در سطح شهر‌ها اقدام لازم مبذول نمایند.

۶- از قایقرانی، شنا، صیادی و انجام ورزش‌های آبی در هنگام مواج و طوفانی بودن دریا جداً خودداری شود.

۷- صاحبان واحد‌های پرورش ماهی واقع در حاشیه رودخانه‌ها و صاحبان سالن‌های پرورش گل و گیاه، اقدامات و تمهیدات لازم به منظور پیشگیری از بروز خسارت احتمالی را به عمل آورند.

۸- به کلیه دستگاه‌های امدادی و خدماتی توصیه می‌شود ضمن آماده سازی تجهیزات و ماشین آلات، آمادگی لازم جهت هرگونه عملیات امداد و نجات و خدمات‌رسانی همچون گذشته را داشته باشند.telegramestenadnews

نظر دادن

1990862 531 27181

instagram estenad

telegram estenad

فرم جذب خبرنگار استنادنیوز

 

آخرین اخبار